آنچه در این مقاله می‌خوانید

حمل بار به قطر چگونه است؟

حمل بار به قطر

کشور قطر یکی از کشور‌های خاورمیانه است که به دلیل شرایط بسیار خوب، امکان زندگی، کار و تحصیل در آنجا وجود دارد و هر ساله تعداد زیادی مهاجر و گردشگر را به خود جذب می‌کند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ممکن است بخواهند به هر دلیلی وسایل خود را به آنجا ببرند، به همین دلیل شاید برخی از افراد بخواهند شرایط حمل بار به قطر را بدانند. ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات کاملی از ارسال بار به قطر را در اختیار شما قرار دهیم. بهتر است ابتدا مطالب را بخوانید و بعد اقدام به فرستادن بارهایتان به قطر کنید.

ازآنجاکه هزینه خریدن وسایل خانه در قطر بسیار بالا است، هر کسی به این کشور مهاجرت می‌کند قصد دارد وسایل خانه و شخصی خود را به همراه خود ببرد. باید به شما بگوییم که کشور قطر این امکان را به افراد می‌دهد تا به مدت 6 ماه بعد از مهاجرت، وسایل خانه و شخصیتان را به این کشور ارسال کنید. افرادی که قصد مهاجرت به کشور قطر را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه ارسال بار به قطر نسبت به خریدن وسایل از نو خیلی کمتر است به همین دلیل ما در این مقاله اطلاعات کاملی را درمورد حمل بار به قطر به شما ارائه می‌دهیم.

درباره کشور قطر

قطر یکی از جذاب‌ترین و تمیز‌ترین کشور‌های خاورمیانه است که در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده است. این کشور هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به سمت خود جذب می‌کند به همین دلیل همیشه در حال پیشرفت و گسترش از همه لحاظ بوده است. این کشور جزو یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان شناخته می‌شود و به همین خاطر از نظر سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در حال تغییرات اساسی است.

کشور قطر دارای اقتصاد خوبی است و می‌توان گفت این کشور سومین دارنده ذخایر نفت و گاز است که بعد از روسیه و ایران در جدول قرار گرفته است. اقتصاد کشور قطر به نفت و گاز بستگی دارد، اما دولت قطر در تلاش است که از راه گردشگری کسب درآمد کند. باید به افرادی که قصد مهاجرت به قطر را دارند بگوییم که زندگی در قطر می‌تواند بسیار جذاب باشد و همچنین این کشور کمترین مالیات را از شهروندان خود دریافت می‌کند. اما به این امر توجه داشته باشید که هزینه زندگی در قطر کمی زیاد است.

درباره کشور قطر

کشور قطر دارای مرز آبی با ایران است و تنها مرز زمینی این کشور با عربستان است. جمعیت قطر چیزی حدود سه میلیون نفر است که این میزان جمعیت نبستا کمی برای یک کشور در نظر گرفته می‌شود. کشور قطر از نظر مرز‌های زمینی اصلاً گسترده نیست و بیشتر رفت‌وآمدها از مرز‌های دریایی و هوایی صورت می‌گیرد. این کشور هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به سمت خود می‌کشاند و می‌توان گفت 80% جمعیت قطر مهاجرانی هستند که از کشور‌های دیگر به ‌منظور کار، زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری وارد این کشور شده‌اند.

قصد ارسال باری به خارج از کشور را دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارسال بار به خارج از کشور را مطالعه فرمایید.

حمل و ارسال بار به قطر

کشور قطر به دلیل شرایط خوب زندگی، کار و تحصیل هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند و افرادی که به کشور قطر مهاجرت می‌کنند، ترجیح می‌دهند که لوازم خانه و لوازم شخصی خود را با حمل بار به قطر به این کشور ارسال کنند، به این دلیل که خرج و مخارج و هزینه‌ها برای خرید دوباره لوازم بسیار زیاد است. همچنین شما می‌توانید ماشین‌های خود را از طریق ارسال بار به قطر به این کشور بفرستید.

به دلیل اقتصاد خوب کشور قطر، ممکن است برخی از افراد قصد داشته باشند که در این کشور خرید و فروش محصولات مختلف را انجام دهند و از این راه کسب درآمد کنند. کشور قطر گزینه مناسبی برای چنین کار‌هایی است و شما می‌توانید از طریق ارسال بار به این کشور، شغل خود را شروع کنید.

حمل اسباب و اثاثیه خانه به قطر

در ابتدای این مقاله گفته شد که افرادی هستند که قصد مهاجرت به کشور قطر را دارند و می‌خواهند تمام وسیله‌های خانه را به همراه خود ببرند تا دیگر نیازی نباشد دوباره هزینه زیادی را صرف خرید لوازم منزل کنند. در چنین موقعی ارسال بار به کشور قطر به کار شما می‌آید.

افرادی هستند که قصد دارند تمام لوازم خانه خود را در ایران بفروشند و بعد در کشور قطر وسیله‌های موردنظر خود را خریداری کنند. باید بگوییم که این کار کاملاً اشتباه است و شما ضرری زیادی با انجام این کار خواهید کرد؛ به این دلیل که هزینه‌ها در کشور قطر بسیار بالا است و ریال ایران در برابر آن‌ها ارزشی ندارد، پس بهتر است شما به دنبال روش‌های دیگری باشید که بتوانید به خواسته خود برسید. در چنین شرایطی، بهترین روش کدام است؟

حمل اسباب و اثاثیه خانه به قطر

برای آگاهی از شرایط ارسال بار به هلند، مقاله ارسال بار به هلند ترابرنت را از دست ندهید.

روش‌های ارسال بار به قطر

چند روش برای حمل بار به قطر وجود دارد که ما در این بخش به ‌طور کلی درمورد آن‌ها توضیح می‌دهم. اینکه شما وسایل خود را به چه کشوری می‌خواهید ارسال کنید فرقی ندارد، شما باید بدانید که با توجه به شرایطی که دارید، کدام روش برایتان بهتر است. اگر قصد ارسال بار به قطر را دارید و یا حتی می‌خواهید از کشور قطر بار به ایران ارسال کنید، بهتر است این بخش را با دقت بخوانید تا با آشنایی کامل هر یک از روش‌ها را برای ارسال بار به قطر انتخاب کنید.

֎ حمل بار به قطر با روش هوایی

اولین روشی که به ذهن شما می‌آید روش هوایی است و شاید فکر کنید که این روش یکی از بهترین‌ها است؛ اما باید بگوییم اگر چه کالا با سرعت بالایی به دست گیرنده می‌رسد؛ ولی روش هوایی هزینه بسیار زیادی را می‌خواهد و این یک مشکل جدی برای صاحبان کالا است.

از طرف دیگر باید بگوییم که ممکن است در روش هوایی کالای شما به آن شهری که می‌خواهید به طور مستقیم نرسد؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت که این روش فقط برای شهرهای بزرگ قطر کاربرد دارد و اگر مقصد شما شهر دیگری باشد باید هزینه اضافی را پرداخت کنید تا کامیون و هر چیز دیگری وسایل شما را به مقصد ببرند که این یک مشکل اساسی برای هر فردی است؛ زیرا با این کار باید هزینه زیادی را صرف بار‌های خود کند.

مقاله پیشنهادی: حمل بار به لبنان

لازم به ذکر است که هواپیماها محدودیت حجم و وزن بار دارند، به همین دلیل شما نمی‌توانید هر وسیله ای که می‌خواهید را از طریق روش هوایی به کشور قطر ارسال کنید. در نتیجه بهتر است روش‌های دیگری را برای حمل بار به قطر انتخاب کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

حمل بار به قطر با روش هوایی

نحوه حمل بار به کویت را در ترابرنت بخوانید

֎ حمل بار به قطر با روش دریایی

افرادی که قصد ارسال کالاهایشان با روش دریایی را دارند بهتر است بدانند که این کالاها با کشتی‌های مخصوص بارگیری به کشور قطر و در بندرها مهم این کشور یعنی دوحه و حمد ارسال می‌شود. روش دریایی گزینه مناسبی برای ارسال کالا به قطر است، اما معایب خود را نیز دارد.

ارسال بار به قطر با روش دریایی بیشتر برای افراد و تاجرانی مناسب است که وزن وسایل آن‌ها بسیار زیاد است و عجله زیادی برای دریافت لوازم ندارد، به این دلیل که فرستادن بار با روش دریایی مدت‌زمان زیادی را می‌خواهد و افرادی که نیاز فوری به کالای خود دارند بهتر است سمت این روش نروند. هزینه روش دریایی نسبت به روش هوایی کمتر است؛ اما مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد که کالای شما به دستتان برسد.

زمانی که روش دریایی را برای ارسال کالاهایتان انتخاب می‌کنید باید بدانید که شما باید یک هزینه ابتدا برای ارسال کالا تا بندر پرداخت کنید. هزینه ارسال بار به قطر و همچنین در آخر هزینه ارسال بار از بندر قطر تا مقصد اصلی نیز باید پرداخته شود این کار موجب زیاد شدن هزینه شما می‌شود. در نتیجه بهتر است از روش آخر که در قسمت بعد گفته می‌شود استفاده کنید.

حمل بار به قطر با روش دریایی

ارسال بار به باکو چگونه انجام می‌شود؟ در مقالات ترابرنت بخوانید

֎ حمل بار به قطر با روش زمینی

شاید فکر کنید که امکان ارسال بار از طریق روش زمینی وجود ندارد، اما باید بگوییم که این کاملاً اشتباه است. اگرچه ایران با قطر مرز زمینی ندارند؛ اما روش‌های مختلفی برای حمل بار به قطر از روش زمینی وجود دارند که شما می‌توانید کالاهای موردنظر خود را به قطر ارسال کنید.

روش زمینی یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که شما می‌توانید با به‌کارگیری آن کالاهای موردنظر خود را به کشور قطر بفرستید. برای انجام این کار شما باید ابتدا کالای موردنظر خود را اول وارد کشور عراق کنید و بعد وارد کشور عربستان و در آخر از آنجا وارد کشور قطر شوید و کالا را به مقصد اصلی ببرید. این روش به دلیل اینکه شما می‌توانید وسایلی که وزن آن‌ها بسیار زیاد است را ارسال کنید، بهترین گزینه برای ارسال بار به قطر است.

حمل بار به قطر با روش زمینی

برای آشنایی با نحوه فرستادن بار به ایتالیا، مقاله حمل بار به ایتالیا را مطالعه فرمایید.

هزینه ارسال بار به قطر

هزینه ارسال کالاها به قطر با توجه به حجم و وزن آن‌ها محاسبه می‌شود. شما باید جدا از هزینه حمل و نقل، برای هر قبض توزین 2188000 ریال پرداخت کنید. هزینه‌ای که گفته شد جدا از انتقال کالا به مرز، بسته‌بندی کالاها و طی‌کردن روند مجوز است که خود شما باید جداگانه هزینه‌ها را متقبل شوید.

هزینه ارسال بار به قطر

مدارک لازم برای ترخیص کالا در قطر

زمانی که شما کالایی را به قطر ارسال می‌کنید، باید بعد از رسیدن بار به کشور مقصد، فرایند ترخیص کالا را انجام دهید. به منظور انجام این کار، نیاز به تعدادی مدارک و اسناد خاصی است تا بتوانید در بازه زمانی کوتاهی کالای خود را از گمرک ترخیص کنید. توجه داشته باشید که اگر هرگونه نقص در آماده‌سازی مدارک داشته باشید، کالای شما ترخیص نخواهد شد. از این رو، آماده‌سازی مدارک تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند ترخیص و حتی حمل بار به قطر دارد. مهم‌ترین مدارکی که باید برای ترخیص کالا در قطر ارائه دهید، به شرح زیر هستند:

مدارک لازم برای ترخیص کالا در قطر
 • بارنامه
 • فاکتور
 • ثبت سفارش کالا
 • اظهارنامه
 • قبض انبار
 • بیمه نامه
 • گواهی مبدا
 • اوراق ترخیصی
 • لیست عدل‌بندی
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • پروانه صادراتی
 • مجوزهای قانونی
 • ارائه پروفرما
 • کارت حق‌العمل کاری

ارائه تمام مدارک بالا موقع حمل بار به قطر اهمیت بسیار زیادی دارد. در بارنامه اطلاعات کامل محموله ارسال شده درج می‌شود. همچنین در بیمه نامه اطلاعات کامل مربوط به ارزش بار نگاشته می‌شود و اگر در طول مسیر مشکلی برای کالا پیش آمد، شرکت بیمه بخش زیادی از هزینه‌ها را متقبل خواهد شد.

جمع‌بندی

در این مقاله سه روش هوایی، دریایی و زمینی را برای حمل بار به قطر به شما معرفی کردیم که می‌توانید با توجه به شرایط، هزینه پرداختی و نیاز فوری به کالا،  هر یک از آن روش‌ها را انتخاب کنید. اما می‌توان گفت که روش زمینی بهترین روش برای شما در ارسال بار به قطر است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور قطر را دارند، می‌توانند با هر یک از این روش‌ها با توجه به شرایطی که در مورد هرکدام گفته شد، کالا و وسایل خود را به این کشور ارسال کنند. بهتر است ابتدا تمام مطالب بالا درمورد سه روش را بخوانید و بعد اقدام به ارسال کلاً به قطر کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.