به دلایل مختلفی، ممکن است لازم باشد تا شما برای حمل بار به شهرستان اقدام کنید. جابه‌جایی محل سکونت، جابه‌جایی یک بار با جنبه تجاری که می‌تواند شامل هر چیزی مثل مصالح ساختمانی، مواد غذایی، پوشاک و یا … باشد؛ تمامی این موارد، شما را مجاب می‌کند تا از شرکت‌هایی که در زمینه حمل بار به شهرستان از تهران فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید.

برای حمل بار تهران به شهرستان، از پلتفرم‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. همچنین باتوجه‌ به مقصد و میزان باری که قصد حمل آن را دارید، باید به این نتیجه برسید که از چه خودرویی برای این حمل استفاده کنید. برای باربری به شهرستان با کامیون یا هر بارگیر دیگری، باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید تا بهترین شرایط حمل برای شما صورت بگیرد.

از مواردی که در حمل بار به شهرستان از تهران اهمیت دارد، میزان بودجه‌ای است که در نظر گرفته‌اید. این مورد، خودش به شرایط زیادی بستگی دارد، از بیمه کردن بار گرفته تا انتخاب خودروی مناسب. اما آخرین چیزی که باید برای انجام آن وارد عمل شوید، پیدا کردن خودرو مناسب، جهت حمل بار از تهران به شهرستان است. اما چگونه می‌توانیم بهترین عملکرد در یک جابه‌جایی موفق از تهران به شهرستان را داشته باشیم؟ همچنین چگونه می‌توانیم هزینه حمل بار از تهران به شهرستان را برآورد کنیم؟

حمل بار به شهرستان

از چه خودرویی برای حمل بار به شهرستان استفاده کنیم؟

اولین سؤالی که در مورد حمل بار به شهرستان به وجود می‌آید، این است که از چه خودرویی برای این کار استفاده کنیم. این موضوع، رابطه مستقیم با نوع باری دارد که قصد حمل آن را دارید. طبیعتاً اگر قصد حمل خرده بار که حساسیت زیادی ندارد را به شهرستان داشته باشید، پیشنهادی که به شما می‌شود، استفاده از وانت بار و یا نیسان است. چرا که هزینه‌ی کمتری برای آن برآورد می‌شود.

اما با بیشتر شدن حجم بار، شاید وانت یا نیسان، پاسخگوی شما نباشد و یا در شرایطی دیگر، اگر قصد حمل باری را داشته باشید که حساسیت زیادی داشته باشد، حمل آن با نیسان، چندان منطقی به نظر نرسد. چرا که مسیر طولانی بوده و نیسان، بیشتر از موارد دیگر در معرض آسیب قرار دارد.

خودرو حمل بار به شهرستان

مقاله پیشنهادی:حمل بار پردیس

بهترین پیشنهادی که برای حمل بارهای حساس، مثل اسباب منزل به شهرستان می‌شود، خاور مسقف است. خاور مسقف، علاوه بر این که گنجایش بیشتری برای حمل بار دارد، از مزایای دیگری نیز بهره‌مند است. برای مثال، کمک‌فنرهای خاور، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تا حد زیادی، در مقابل ضربه‌هایی که ممکن است در اثر دست‌انداز یا چاله‌ها به بار موردنظر وارد شود، ایستادگی کند و یا وجود ضربه‌گیر‌هایی که درون اتاقک حمل بار خاور مسقف وجود دارد، تا حد خیلی زیادی امنیت بار شما را تضمین می‌کند.

درصورتی‌که بار مدنظر شما، حساسیت زیادی نداشته؛ اما حجم آن بیشتر از گنجایش وانت یا نیسان باشد، می‌توانید از خاور روباز استفاده کنید. برای حمل بارهایی نظیر مصالح ساختمانی، تولیدات کارخانه‌ای و … می‌توان از این مورداستفاده کرد. ضمن این که کرایه حمل بار به شهرستان در این شرایط، کمتر خواهد بود.

اگر حجم بار به‌صورت قابل‌توجهی زیاد باشد، برای حمل آن به شهرستان، باید از انواع کامیون تک یا جفت، انواع بونکر برای حمل مصالح و … استفاده کرد.

نکات لازم در حمل بار به شهرستان

برای باربری به شهرستان، لازم است یک سری نکات را در نظر داشته باشید که شاید رعایت کردن آن‌ها در یک حمل ساده درون شهری، الزامی نباشد.

بسته‌بندی صحیح باری که قصد جابه‌جایی آن در مسافت دور را دارید، اهمیت زیادی دارد. باید به این نکته دقت داشته باشید که مسیر طولانی است و احتمال وارد شدن ضربه به بار شما زیاد است. به همین دلیل، باید در راستای بسته‌بندی صحیح و اصولی بار، اقدامات لازم را به عمل بیاورید. به همین سبب، چیدمان وسایل نیز اهمیت پیدا می‌کند؛ بنابراین بهتر است که از کسانی استفاده کنید که تجربه‌ی این کار را داشته باشند و به‌درستی وسایل را در خودرو موردنظر بچینند.

یکی از نکاتی که باید در حمل بار تهران به شهرستان مدنظر داشته باشید این است که از سلامت کامل خودرو، و همچنین تجربه‌ی بالای راننده اطمینان حاصل کنید.

موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مسیرهای درست را برای جابه‌جایی انتخاب کنید. البته معمولاً خود رانندگان بهترین مسیرها را انتخاب می‌کنند. اما حتماً انتخاب مسیر را از راننده بپرسید و اگر راه بهتری را در نظر داشتید، آن را با شخص خود راننده در میان بگذارید.

قیمت حمل بار به شهرستان

هزینه حمل بار به شهرستان به سه عامل اصلی بستگی دارد. کرایه ماشین، بیمه بار و هزینه کارگر. از هزینه کارگر که بگذریم، برای بیمه بار، باید برای دریافت بارنامه اقدام کنید. بیمه کردن بار، کاری کاملاً عقلانی است. توجه داشته باشید که حادثه، به‌هیچ‌عنوان قابل پیش‌بینی نیست. برای این که بتوان خیال خود را از این بابت راحت کنیم و از ضرر و زیانی که ممکن است در اثر حوادث اتفاق بیفتد، در امان باشیم، باید بار خود را بیمه کنیم. هزینه بیمه نیز، به ارزش بار بستگی دارد.

بهترین خودرو برای حمل بار به خرم آباد چیست

حمل بار به شهرستان با قیمت مناسب

مقاله پیشهادی : حمل بار به زنجان

هزینه‌ی بعدی که در قیمت حمل بار به شهرستان مطرح می‌شود، کرایه‌ی خودرو است. طبیعی است که کرایه نیسان بیشتر از وانت، خاور روباز بیشتر از نیسان، و خاور مسقف، بیشتر از خاور روباز است. همچنین برای خودرو‌های سنگین‌تر، هزینه‌ها نیز بیشتر می‌شود. اما علاوه بر خودرو، موضوع دیگری که در قیمت حمل بار تهران به شهرستان مؤثر است، مسافتی است که بین مبدأ و مقصد وجود دارد. طبیعتاً هر چه مسیر بیشتر باشد، هزینه حمل بار نیز بیشتر خواهد بود. برای مثال، هزینه‌ای که باید برای حمل بار از تهران به کرج پرداخت کرد، بسیار کمتر از هزینه حمل بار از تهران به کیش است.

با تمامی این تفاسیر، چگونه هزینه حمل بار به شهرستان از تهران را برآورد کنیم؟ در واقع چندین راه برای برآورد این هزینه وجود دارد. از ساده‌ترین راه‌ها این است که از شرکت‌های خدماتی که انجام باربری به شهرستان را بر عهده می‌گیرند، سؤال نمایید. راه ساده‌تر، استفاده از اپلیکیشن‌هایی مثل ترابرنت است که می‌توانید با مراجعه به آن و وارد نمودن میزان بار و مبدأ و مقصد موردنظر، هزینه حمل بار از تهران به شهرستان را برآورد کنید.

حمل بار به شهرستان با ترابرنت

اپلیکیشن ترابرنت، بستری را برای شما عزیزان فراهم می‌کند که بتوانید با قیمت مناسب و منصفانه، حمل بار به شهرستان موردنظر را انجام دهید. قصد به‌کارگیری هرگونه خودرو از قبیل نیسان، وانت، خاور، کامیون و … را داشته باشید، می‌توانید برای رزرو آن از ترابرنت کمک بگیرید.


برای ثبت بار، هم می‌توانید با نصب اپلیکیشن صاحبان کالا برای این کار اقدام کنید و هم از داخل سایت، وارد قسمت ثبت اعلام بار شده و نوع بار، مبدأ و مقصد، وسیله موردنظر، میزان بار و قیمتی که برای این حمل در نظر دارید را به ثبت رسانده و منتظر بمانید تا در سریع‌ترین زمان، راننده‌ای که این شرایط را پذیرفته است برای حمل بار با شما تماس بگیرد.

با ترابرنت، می‌توانید حمل بار از تهران، به هر شهرستانی که مدنظر داشته باشید را انجام دهید، از شهرستان‌های شمال ایران در گیلان و مازندران گرفته تا شهرستان‌های جنوب ایران، واقع در فارس و هرمزگان، از غربی‌ترین نقطه ایران در خراسان گرفته تا شرقی‌ترین نقاط واقع در ایلام و خوزستان. چرا که رانندگان واقع در تمامی استان‌های کشور، در ترابرنت حضور دارند و می‌توانند حمل بار شما را بر عهده بگیرند.

صاحبان خودرو‌های حمل بار نظیر نیسان، خاور، کامیون و … نیز می‌توانند در این بستر ثبت‌نام کنند تا امکان بارگیری در سراسر کشور برایشان مهیا شود. با این کار در هر زمان و هر مکانی که قرار داشته باشند امکان مشاهده اعلام بارهای سراسری برای آن‌ها وجود دارد.

همچنین درصورتی‌که قصد دریافت بارنامه و بیمه کردن بار خود را داشته باشید، می‌توانید از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب با تیم پشتیبانی ترابرنت به شماره ۰۲۱۹۱۰۷۱۰۷۱ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید تا واحد صدور بارنامه این تیم شرایط دریافت بارنامه و بیمه شدن بار را برای شما عزیزان فراهم کنند.