آنچه در این مقاله می‌خوانید

حمل بار به قشم | باربری تهران به قشم سریعترین زمان ممکن

حمل بار به قشم در سریعترین زمان ممکن

قشم یکی از مهم‌ترین جزایر جنوب ایران به شمار می‌آید که ماهانه کالاهای مختلفی از شهرهای اطراف به این جزیره ارسال می‌شوند. ازاین‌رو، بهتر است قبل از همه چیز اطلاعات کاملی درباره حمل بار به قشم به دست بیاورید تا در زمان ارسال کالا به این جزیره دچار سردرگمی نشوید.

ما قصد داریم در این مقاله از ترابرنت به طور کامل درباره باربری به قشم صحبت کنیم و برای شما توضیح دهیم که از چه خودروهایی برای ارسال کالا به این جزیره استفاده می‌شود و باید برای ارسال کالا به قشم به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید. پس اگر شما هم قصد ارسال کالا به قشم را دارید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نحوه ثبت درخواست برای حمل بار به قشم

مطمئناً بسیاری از افرادی که قصد ارسال کالا به قشم را دارند، به دنبال خودروهای باری قابل‌اعتمادی می‌گردند تا بتوانند کالای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به این جزیره بفرستند. ازاین‌رو، سامانه ترابرنت کار را برای صاحبان کالا خیلی راحت کرده است تا بتوانند در هر زمانی از شبانه‌روز و به‌صورت آنلاین، یک خودروی باری متناسب با اندازه کالای خود پیدا کنند و با راننده آن ارتباط بگیرند.

نحوه ثبت درخواست برای حمل بار به قشم

به‌منظور استفاده از این سامانه، باید اول‌ازهمه اپلیکیشن ترابرنت مخصوص صاحبان کالا را روی گوشی خود نصب کنید و بعد از وارد کردن شماره‌تلفن همراه، گزینه اعلام بار را انتخاب نمایید. در قدم بعدی، کادرهایی برای شما نمایش داده می‌شوند که باید هر یک از آنها را بسته به کالای خود تکمیل کنید و در نهایت، گزینه پایین با عنوان «اعلام بار کنید» را انتخاب نمایید. در آخر، باید منتظر بمانید تا راننده‌ای با شما تماس بگیرد که بهترین شرایط و موقعیت جغرافیایی را با کالای شما دارد.

قیمت حمل بار به قشم

اگر شما می‌خواهید قبل از حمل بار به قشم و بارگیری، قیمت تقریبی ارسال کالای خود به این جزیره را بدانید، می‌توانید از وبسایت ترابرنت استفاده کنید. در این وبسایت باید گزینه استعلام کرایه حمل بار را بزنید تا بتوانید با انتخاب مبدا و مقصد و همچنین نوع خودرو و بارگیر، هزینه باربری قشم را به دست بیاورید.

در جدول زیر، ما با استفاده از همین روش هزینه باربری تهران به قشم و همچنین سایر شهرها را قرار داده‌ایم که می‌تواند کمک خیلی زیادی به شما کند. اگر شهر موردنظر شما در جدول زیر نیست، می‌توانید با استفاده از همین روشی که گفتیم، در وبسایت ترابرنت هزینه آن را به دست بیاورید. 

حمل بار از سایر نقاط ایران به قشم (با کامیون جفت روباز)کرایه (تومان)
حمل بار از تهران به قشم19,200,000
حمل بار از زاهدان به قشم13,800,000
حمل بار از بندرعباس به قشم6,000,000
حمل بار از بوشهر به قشم12,000,000
حمل بار از شیراز به قشم11,400,000
حمل بار از اصفهان به قشم16,200,000
حمل بار از مشهد به قشم20,400,000

وسایل نقلیه مناسب برای حمل بار به قشم

همان‌طورکه پیش‌ازاین نیز گفتیم، شما باید توجه خیلی زیادی برای انتخاب وسیله نقلیه موقع ارسال کالا به قشم داشته باشید. خودروهای باری متنوعی وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در این قسمت، رایج‌ترین خودروهای باری برای حمل بار از تهران به قشم و یا سایر شهرها را معرفی می‌کنیم.

1. وانت بار قشم

یکی از بهترین و رایج‌ترین خودروها برای ارسال خرده بار به قشم که کاربرد بسیار زیادی هم دارد، وانت است. وانت بار قشم در نمونه‌های مختلفی مانند مزدا، پیکان وانت و پراید وانت ارائه می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از آنها بارهایی با وزن بین ۵۰۰ کیلو تا 1 تن را به قشم بفرستید. برای آشنایی با ارسال بار با وانت به مقاله حمل بار با وانت مراجعه کنید.

2. باربری قشم نیسان

باربری نیسان قشم نیز رواج بسیار زیادی در این جزیره دارد و شما با استفاده از آن می‌توانید بارهایی که وزن آن به ۲ تن برسد را به قشم بفرستید. برای ارسال خرده بار به قشم با استفاده از نیسان، باید در قسمت اعلام بار ترابرنت، مشخص کنید که کدام یک از نیسان‌های مسقف، روباز، کمپرسی یا یخچال‌دار را می‌خواهید. انتخاب هر یک از این خودروها باعث تغییر در هزینه باربری قشم خواهد شد. در مقاله حمل بار با نیسان می‌توانید در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

3. ارسال بار به قشم با خاور

خاورها در نمونه‌های مختلفی وجود دارند و شما می‌توانید برای حمل کالاهایی با وزن بین ۳ تا ۶ تن از آنها استفاده کنید. بیشتر مواقع خاورها برای حمل لوازم منزل و اسباب‌کشی مورداستفاده قرار می‌گیرند و در شرایط مختلف، مانند خاورهای روباز، مسقف و یا بغل بازشو استفاده کنید. یکی از محبوب‌ترین نمونه‌های خاور برای ارسال بار به قشم، خاور ۹۱۱ است که تحمل وزن آن به ۵ تن می‌رسد.

4. کامیون تک برای حمل بار به قشم

کامیون تک که خیلی از افراد آن را با نام 10 تن یا شش چرخ می‌شناسند، یکی از بهترین وسایل نقلیه برای حمل بار به قشم شناخته می‌شود. از این وسیله نقلیه می‌توان برای ارسال انواع کالاها و به خصوص محصولات کشاورزی استفاده کرد. کامیون تک به ترتیب دارای طول و عرض ۵.۸ و ۲.۲ متر بوده و ارتفاع آن از کف تا لبه تقریباً ۱.۲ متر است.

کامیون تک برای حمل بار به قشم

5. کامیون جفت برای باربری قشم به تهران

اگر وزن کالای شما بیشتر از ۱۰ تن باشد، باید به دنبال کامیون باری دیگری برای ارسال آن به قشم باشید. در این شرایط، استفاده از کامیون باری جفت می‌تواند بهترین گزینه در نظر گرفته شود. کامیون جفت دارای ظرفیت ۱۵ تن است و به همین دلیل هم می‌توان از آن برای حمل انواع مصالح ساختمانی، محصولات کشاورزی و لوازم تجاری و صنعتی با وزن بالا استفاده کرد.

طول کامیون جفت می‌تواند بین ۶.۳۸ تا ۷ متر متفاوت باشد. عرض این وسیله نیز بین ۲.۳۵ تا ۲.۴۵ متر متغیر است. در نهایت، ارتفاع کف تا لبه کامیون‌های جفت نیز تقریباً ۱.۲ تا ۱.۳ متر اندازه‌گیری شده است و شما می‌توانید انواع لوازم موردنیاز خود را در آن قرار داده و به قشم ارسال کنید.

6. باربری قشم با تریلی

در نهایت، آخرین خودروی باری که با استفاده از آن می‌توانید کالاهایی تا وزن 25 تن را جابه‌جا کنید، تریلی است که انواع مختلفی دارد. شما می‌توانید بر اساس کالای خود، از تریلی‌های چادری، بغل‌دار، روباز و نمونه‌های دیگر استفاده کنید.

باربری قشم به تهران

 همان‌طور که در ابتدای این مقاله نیز به‌اختصار گفتیم، کالاهای متنوعی از شهرهای دیگر به قشم ارسال می‌شوند. از سوی دیگر، تهران به‌خاطر این که پایتخت ایران است، اهمیت زیادی برای ارسال کالا به شهرهای دیگر دارد. به همین دلیل هم باربری قشم به تهران بسیار فعال بوده و روزانه کالاهای مختلفی بین تهران و جزیره قشم ردوبدل می‌شوند.

باربری قشم به تهران

می‌توان از همه خودروهای باری که پیش‌ازاین معرفی کردیم، برای حمل بار از تهران به قشم استفاده کرد. برای انتخاب خودرو، اول‌ازهمه باید به شرایط کالا و سپس وضعیت آب‌وهوایی توجه داشته باشید.

فراموش نکنید که هرچه خودروی باری موردنظر شما کوچک‌تر باشد، کرایه آن نیز کاهش پیدا می‌کند. برای مثال، کرایه حمل بار از تهران به قشم با نیسان خیلی ارزان‌تر از تریلی است. بااین‌حال، شما تنها زمانی می‌توانید از نیسان استفاده کنید که وزن کالا نهایتاً ۲ تن باشد و برای حمل کالاهای سنگین‌تر باید به سراغ خودروهای باری بزرگ‌تر بروید. برای کسب اطلاعات به مقاله حمل بار تهران مراجعه کنید.

باربری تهران به قشم

روزانه کالاهای بسیار زیادی از تهران به جزیره قشم ارسال می‌شوند و برای ارسال این کالاها، باید از خودروهای باری مجهز استفاده شود. در باربری تهران به قشم خودروهای باری متنوعی وجود دارند و صاحبان کالا می‌توانند بر اساس وزن بار، از انواع خودروها، از وانت گرفته تا نیسان و کامیون و حتی تریلی، برای ارسال کالای خود استفاده کنند.

از آنجا که فاصله بین تهران تا قشم تقریباً زیاد است، باید برای ارسال بار به این جزیره از خودروهایی استفاده کنید که کاملاً مجهز باشند. خودروهای موجود در سامانه ترابرنت با بالاترین تجهیزات و رانندگان مجرب، فرایند ارسال بار به قشم را برای شما راحت‌تر می‌کنند. 

حمل انواع کالا به قشم

ممکن است صاحبان کالا قصد داشته باشند بارهای مختلفی را از شهرهای اطراف به قشم بفرستند و این مسئله تا حد زیادی به شرایط و موقعیت خودشان بستگی دارد. در این قسمت، برخی از رایج‌ترین کالاهایی که از شهرهای دیگر به جزیره قشم ارسال می‌شوند را نام می‌بریم:

  • ارسال کالاهای تجاری به قشم
  • حمل بارهای صنعتی به قشم
  • حمل لوازم منزل به قشم
  • ارسال محصولات کشاورزی به قشم

البته علاوه بر موارد بالا، ممکن است صاحبان کالا بسته به شرایط مختلف قصد ارسال کالاهای دیگری را هم به قشم داشته باشند.

حمل انواع کالا به قشم

به‌طورکلی، شما می‌توانید هر وسیله‌ای که خواستید را از شهر موردنظر خود به قشم بفرستید و هیچ‌گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد. فقط باید بدانید که کدام وسیله نقلیه برای کالای شما مناسب‌تر است.

ارسال لوازم منزل به قشم

افرادی که قصد حمل لوازم منزل و اسباب‌کشی به قشم را دارند، باید با استفاده از لوازم بسیار محکم، لوازم منزل خود را بسته‌بندی کنند. در قدم بعدی، بر اساس اندازه لوازم، خودروهای باری مناسبی را انتخاب کنند. بیشترین خودروهایی که برای حمل لوازم منزل به قشم استفاده می‌شوند، خودروهایی مانند کامیون یا خاور هستند که بیشتر مواقع به‌صورت مسقف در اختیار شما قرار می‌گیرند. اما اگر می‌خواهید یک یا دو تکه از لوازم منزل خود مانند یخچال یا ماشین لباسشویی را به قشم بفرستید، نیسان و وانت هم می‌توانند نیازهای شما را برآورده سازند. اطلاعات بیشتر را در صفحه اسباب‌ کشی مطالعه کنید. 

ارسال خرده بار به قشم

منظور از ارسال خرده بار از قشم به تهران یا به‌صورت برعکس، این است که شما بخواهید بارهایی را با وزن نهایتاً بین ۱ تا ۲ تن بین این دو شهر جابجا کنید.

ارسال خرده بار به قشم

در این صورت، طبیعتاً نمی‌توانید با استفاده از خودروهای باری سنگین لوازمی با وزن کم را به این شهر ارسال کنید. به همین دلیل در این شرایط شما باید با استفاده از خودروهای باری سبک‌تر که در ادامه معرفی می‌کنیم، بار خود را به قشم یا تهران ارسال کنید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره حمل بار به قشم در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که چه خودروهای باری برای این کار مناسب هستند. باربری به قشم با استفاده از خودروهای متنوعی انجام می‌شود و صاحبان کالا می‌توانند برای سریع‌تر شدن فرایند حمل بار به این جزیره، از سامانه ترابرنت کمک بگیرند. ترابرنت علاوه بر صاحبان کالا، اپلیکیشنی را هم برای رانندگان در نظر گرفته است که آنها می‌توانند بعد از احراز هویت، اعلام بارهای نزدیک به خود را پیدا کرده و با صاحبان کالا تماس بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.