آنچه در این مقاله می‌خوانید

باربری چیست و چه تفاوتی با اتوبار دارد؟

باربری چیست و چه تفاوتی با اتوبار دارد؟

ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما توضیح دهیم که باربری چیست و چه خدماتی در اختیار شما قرار می‌دهد. واژه دیگری که در این حوزه استفاده می‌شود، اتوبار است که باید بدانید چه تفاوت‌هایی با باربری دارد. در اینجا به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم که هر یک از این واژگان برای چه مواردی مورداستفاده قرار می‌گیرند و دقیقا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا از خدمات هر یک از این موارد آگاه شوید.

باربری چیست؟

به‌طورکلی، باربری به معنای جابجا کردن هر نوع کالا از یک نقطه به نقطه دیگر است. اگر شما باری داشته باشید و بخواهید آن را به محلی برسانید، باید از باربری و شرکت‌های حمل بار کمک بگیرید. این‌گونه شرکت‌ها، کالاها و اسباب و اثاثیه مختلف را با روشی ایمن به مقصد می‌رسانند.

مهم‌ترین ویژگی شرکت‌های باربری خوش‌نام در مقایسه با باربری‌های معمولی، اعتبار آن‌ها است که باعث می‌شود صاحبان کالا بدون هیچ‌گونه نگرانی، کالای خود را به آن‌ها بسپارند. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جذاب شرکت‌های باربری که باعث افزایش طرفداران آن‌ها شده، این است که کالاهای مشتریان را به سایر کشورها نیز ارسال می‌کنند.

در مقاله انواع ماشین باربری می توانید اطلاعات بیشتری درباره خودروهای مناسب حمل بار کسب کنید.

انواع باربری

بعد از این که متوجه شدید باربری چیست و چه خدماتی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد، باید بدانید که این شرکت‌ها انواع مختلفی دارند که در ادامه، هر یک از آن‌ها را به‌طور کامل نام می‌بریم.

انواع باربری

شرکت‌های باربری، کالاها را به‌صورت زمینی، هوایی یا دریایی به مقصد می‌رسانند.

  • باربری زمینی: همان‌طورکه از نام آن هم مشخص است، در این نوع باربری، کالاها از روش زمینی و با استفاده از بارگیری‌های مختلف به مقصد می‌رسند. این نوع باربری شامل ارسال کالا از طریق قطار هم می‌شود که البته به شرایط و حجم کالا بستگی دارد. در مقاله حمل و نقل زمینی چیست در این باره می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
  • باربری هوایی: اگر فاصله مبدا تا مقصد بسیار زیاد باشد و نتوان از روش زمینی برای ارسال کالا استفاده کرد، باربری‌ها ترجیح می‌دهند از روش هوایی کمک بگیرند.
  • باربری دریایی: یکی دیگر از نمونه‌های باربری، روش دریایی است که از طریق کشتی‌های بسیار بزرگ، تمام کالاها به مقصد موردنظر ارسال می‌شوند.

اتوبار چیست؟

پس از آشنایی با مفهوم باربری، وقت آن می‌رسد که معنای اتوبار را نیز بدانید. کلمه اتوبار که از دو حرف اتو و بار تشکیل می‌شود، به معنای ارسال کالاهای مختلف از یک منطقه به منطقه دیگر است. اما به نظر شما تفاوت باربری و اتوبار چیست ؟ در ادامه، این دو مقوله را به طور کامل با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: باربری شرق تهران پیروزی

تفاوت باربری و اتوبار چیست ؟

وقتی توضیح دادیم که باربری چیست و اتوبار هم چه معنایی دارد، احتمالا برای خیلی از افراد سؤال پیش آمد که این دو مقوله چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ اگرچه شاید باربری و اتوبار از نظر ظاهری شباهت‌های خیلی زیادی به یکدیگر داشته باشند، اما تفاوت‌های زیادی نیز میان آن‌ها دیده می‌شود که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم. شرکت‌های باربری و اتوبار از جوانب زیر با یکدیگر متفاوت هستند:

تفاوت باربری و اتوبار چیست ؟

1. نحوه ارسال کالا

اصلی‌ترین تفاوت میان باربری و اتوبار، نحوه ارسال کالاست. بدین صورت که در شرکت‌های باربری، برای ارسال کالا از روش‌های مختلف زمینی، هوایی و دریایی استفاده می‌شود. این در حالی است که اتوبار فقط به روش زمینی نجام می‌شود. در نتیجه، می‌توان متوجه شد که باربری یک حوزه بسیار گسترده‌تر نسبت به اتوبار است.

اگر تمایل دارید درباره حمل بار جاده ای اطلاعات کسب کنید مقاله حمل و نقل جاده ای چیست را مطالعه کنید.

2. نوع خدمات

علاوه بر نحوه ارسال کالا، نوع خدمات باربری و اتوبار نیز با یکدیگر کاملاً متفاوت هستند. شرکت‌های اتوبار با استفاده از خودروهای مخصوصی مانند کامیونت و وانت بارها، کار ارسال کالا را انجام می‌دهند، درصورتی‌که در شرکت‌های باربری علاوه بر استفاده از وانت و نیسان، از خودروهای دیگری مانند تریلی هم برای انجام این کار استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید نحوه خدمات رسانی باربری چیست و از چه خودروهایی برای ارسال کالا استفاده می‌کند، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

شرکت‌های اتوبار خدمات بسیار متنوعی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. برای مثال، اگر شما بخواهید از این شرکت‌ها برای ارسال اسباب و اثاثیه منزل کمک بگیرید، آن‌ها کارگرانی برای شما می‌فرستند که در بسته‌بندی و حمل وسایل به شما کمک می‌کنند.

3. ارسال بین‌المللی کالا

یکی دیگر از تفاوت‌های میان باربری و اتوبار، این است که غالباً در باربری، از روش‌های متنوعی برای ارسال کالا به‌صورت بین‌المللی استفاده می‌شود. این در حالی است که در شرکت‌های اتوبار، فقط ارسال کالا به صورت درون‌شهری و بین‌شهری انجام می‌گیرد.

بهترین ویژگی‌های اتوبار و باربری

باید بدانید که هر شرکت باربری و اتوبار قابل‌اعتمادی، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که افراد راحت‌تر به آن‌ها اعتماد کنند.

بهترین ویژگی‌های اتوبار و باربری

1. سامانه‌های آنلاین

یکی از امتیازات و مشخصه‌هایی که یک شرکت باربری و اتوبار باید در اختیار مشتریان خود قرار دهد، سامانه‌های باربری آنلاین است تا آن‌ها بتوانند بدون هیچ‌گونه نگرانی، به‌راحتی کالای خود را برای ارسال با خودروی موردنظرشان آماده کنند. داشتن خدمات آنلاین باعث می‌شود که صاحبان کالا بتوانند از منزل خود، ارسال بارشان به مقصد را پیگری کنند.

2. رانندگان باتجربه و محتاط

در نهایت، بهتر است یک باربری و یا شرکت اتوباری را انتخاب کنید که رانندگان باتجربه و متبحری دارد تا در شرایط نامساعد، بتواند به‌خوبی از کالای شما در مسیر محافظت کند. ماهر بودن راننده به شما این اطمینان را می‌دهد که کالای شما در زمان مناسب به مقصد خواهد رسید.

3. وسایل نقلیه مختلف

ازآنجاکه کالاها حجم و وزن متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، باید از وسایل نقلیه مختلفی برای ارسال آن‌ها نیز استفاده شود. حالا اگر باربری یا اتوبار مدنظر شما وسایل نقلیه متنوعی نداشته باشد، شاید نتواند برای ارسال کالا به‌خوبی به شما خدمت‌رسانی کند. برای مثال، داشتن خودروهایی مانند وانت، خاور، کامیون، تریلی و ترانزیت، مهم‌ترین وسایل نقلیه‌ای هستند که باید در هر شرکت باربری و اتوبار وجود داشته باشند.

برای آشنایی با کامیون های ترانزیت مقاله کامیون ترانزیت را مطالعه نمایید.

خودرو‌های متنوع و رانندگان باتجربه در باربری‌ها با ترابرنت

در اینجا به‌طور کامل متوجه شدید که باربری چیست و چه خدماتی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. همان‌طورکه گفتیم، باربری‌ها و اتوبار‌ها علاوه بر داشتن سامانه آنلاین برای راحتی متقاضیان، باید وسایل نقلیه متنوع و رانندگان باتجربه‌ای نیز داشته باشند.

خودرو‌های متنوع و رانندگان باتجربه در باربری‌ها با ترابرنت

اگر شما هم هرگونه باری دارید و می‌خواهید آن را به منطقه یا شهر خاصی ارسال کنید، می‌توانید از اپلیکیشن ترابرنت برای گرفتن ماشین مناسب اقدام کنید. توجه داشته باشید که نوع خوردوی حمل بار را بر اساس وزن و حجم بار خود انتخاب کنید.

سخن نهایی

در این مقاله برای شما توضیح دادیم که باربری چیست و چه تفاوتی با اتوبار دارد. همان‌طورکه متوجه شدید، باربری، مفهومی گسترده‌تر داشت؛ درحالی‌که شرکت‌های اتوبار، خدمات متنوع‌تری مانند کارگر را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. علاوه بر این، برای شما توضیح دادیم که شرکت‌های باربری و اتوبار می‌توانند برای دریافت خودرو‌های متنوع و رانندگان باتجربه، از اپلیکیشن ترابرنت کمک بگیرند. هم رانندگان و هم صاحبان کالا می‌توانند از سامانه باربری آنلاین ترابرنت استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.