آنچه در این مقاله می‌خوانید

اسباب کشی به شهرستان | هزینه اثاث کشی بین شهری در سال 1403

اسباب کشی به شهرستان، هزینه اثاث کشی بین شهری در سال 1403

اگرچه شاید اسباب کشی به شهرستان خیلی عجیب و چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما اگر یک برنامه‌ریزی درست برای انجام این کار داشته باشید، می‌توانید با خیالی آسوده کارهای خود را انجام دهید. تنها کافی است که در ابتدا برنامه‌ریزی کاملی برای حمل بار اسباب کشی به شهرستان داشته باشید و سپس با کمک گرفتن از شرکت‌های معتبر و سامانه‌های آنلاین حمل بار، اسباب و اثاثیه منزل خود را از شهر موردنظر به شهرستان بفرستید.

اسباب کشی بین شهری چالش‌های بیشتری نسبت به اسباب کشی درون شهری دارد. به همین دلیل شما برای مدیریت کارها، باید از قبل برنامه‌ریزی کرده و سپس شروع به بسته‌بندی لوازم منزل کنید. در قدم بعدی هم با استفاده از شرکت‌های باربری معتبر، کارهای اثاث کشی به شهرستان را انجام دهید.

ضرورت استفاده از شرکت‌های معتبر برای اسباب کشی به شهرستان

ممکن است خیلی از افراد هنوز به اهمیت استفاده از شرکت باربری برای اسباب کشی بین‌ شهری واقف نباشند. این افراد فکر می‌کنند که می‌توانند با استفاده از خودروهای باری معمولی که در خیابان یافت می‌شود، لوازم منزل خود را به شهرستان بفرستند. بااین‌حال، باید به این افراد بگوییم که اسباب کشی به شهرستان چالش‌های زیادی دارد و به‌خاطر طولانی بودن مسافت، به هیچ عنوان نباید از هر خودرویی برای حمل بار خود استفاده کنید.

ضرورت استفاده از شرکت‌های معتبر برای اسباب کشی به شهرستان

علاوه بر این که شرکت‌های معتبر برای اسباب کشی شهرستان امنیت بسیار بالایی دارند، شما می‌توانید با هزینه خیلی مناسب‌تری کارهای اسباب کشی خود را انجام دهید و تمام لوازم منزل خود را به شهرستان بفرستید. این در حالی است که شاید افرادی که به‌صورت شخصی و بدون شرکت‌های باربری فعالیت می‌کنند، هزینه‌های گزاف و نامتعارفی را برای کرایه از شما بگیرند. قیمت اسباب کشی به شهرستان در باربری‌ها به طور کامل مشخص است و شما می‌توانید مطمئن باشید که با رعایت چارچوب‌ها و قوانین، این کرایه از شما دریافت خواهد شد.

خدمات اسباب کشی به شهرستان با ترابرنت

شما می‌توانید با استفاده از سامانه آنلاین ترابرنت، از تمام مزایایی که پیش‌ازاین گفتیم بهره‌مند شوید. در ترابرنت خودروهای باری متعددی وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس میزان لوازم منزل خود، از یکی از آنها برای اسباب کشی شهرستان استفاده کنید. همچنین ازآنجاکه فاصله بین اسباب کشی از تهران به شهرستان نسبتاً زیاد است، به شما این امکان را می‌دهد که در طول مسیر بار خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

ترابرنت در قالب اپلیکیشن و وب‌سایت، به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر اعلام بار ، قیمت اسباب کشی به شهرستان را نیز متوجه شوید. به‌طورکلی، با استفاده از سامانه ترابرنت روند پیدا کردن خودروی باری مناسب برای اسباب کشی منزل به شهرستان فوق‌العاده راحت‌تر می‌شود.

نحوه ثبت سفارش برای اسباب کشی به شهرستان در ترابرنت

گفتیم که با استفاده از ترابرنت خیلی راحت‌تر می‌توانید کارهای اثاث کشی بین‌ شهری را انجام دهید. برای استفاده از این سامانه، باید مراحلی که در ادامه می‌گوییم را به ترتیب طی کنید.

 1. در مرحله اول، باید اپلیکیشن ترابرنت مخصوص صاحبان کالا را نصب کنید.
 2. در مرحله دوم، شماره تلفن و کدی که برای شما ارسال می‌شود را وارد کنید.
 3. در مرحله سوم، گزینه اعلام بار (گزینه اول) در صفحه اصلی را انتخاب کنید.
 4. در مرحله چهارم، تمام اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.
 5. در مرحله پنجم، گزینه ثبت و ارسال اعلام بار را بزنید.

بعد از انجام تمام مراحل قبل، اعلام بار شما ثبت شده و به رانندگانی که اپلیکیشن ترابرنت مخصوص رانندگان را نصب کرده‌اند، نمایش داده می‌شود. سپس رانندگان بعد از بررسی شرایط اسباب کشی شهرستان و مسافت موردنظر شما، تصمیم می‌گیرند که آیا درخواست شما را بپذیرند یا رد کنند. کسی که درخواست شما را بپذیرد، می‌تواند به‌صورت مستقیم با شما تماس بگیرد.

هزینه اسباب کشی منزل به شهرستان و باربری درون استانی چه تفاوتی باهم دارند؟

مطمئناً زمانی که شما قصد اسباب کشی به شهرستان در فاصله خیلی دوری را داشته باشید، باید هزینه متفاوتی بپردازید تا زمانی که قصد حمل بار درون استانی یا درون‌شهری را دارید. زیرا مسافت طی شده، یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند در قیمت اسباب کشی به شهرستان تفاوت ایجاد کند.

 ازاین‌رو، اگر فاصله بین مبدأ تا شهرستان موردنظر شما زیاد باشد، باید هزینه متفاوتی پرداخت کنید. همچنین هزینه‌های دیگری برای بیمه کالا و بسته‌بندی نیز به هزینه اثاث کشی بین‌ شهری اضافه می‌شود. البته دو مورد آخر برای اسباب کشی درون‌ شهری نیز در نظر گرفته می‌شود.

عوامل مؤثر در تعیین هزینه اثاث کشی به شهرستان

فاکتورهای متفاوتی باعث تفاوت هزینه اسباب کشی بین ‌شهری به شهرستان می‌شوند که شرکت‌های باربری بعد از در نظر گرفتن این فاکتورها، نرخ نهایی را اعلام می‌کنند. اما در این قسمت، ما این عوامل را به شما معرفی می‌کنیم و در پایان مقاله هم می‌توانید راهکارهایی را برای کاهش هزینه اسباب کشی از تهران به شهرستان مطالعه فرمایید.

1. مسافت

اولین و اصلی‌ترین فاکتور تعیین‌کننده قیمت اسباب کشی به شهرستان یا هر مکان دیگری، مسافت بین مبدأ تا مقصد است. بسیاری از شرکت‌های باربری، هزینه اسباب کشی شهرستان‌ را بر اساس کیلومتر تعیین می‌کنند و هرچه خودروی باری کیلومتر بیشتری را طی کنند، هزینه پرداختی صاحب کالا نیز افزایش می‌یابد. به همین ترتیب، اگر شما بخواهید به شهرستان‌های نزدیک اسباب کشی کنید، هزینه شما برای حمل لوازم منزل کاهش پیدا می‌کند.

2. نوع وسیله نقلیه

شما باید بر اساس حجم و وزن لوازم منزل خود، از خودروهای باری مختلف مانند کامیونت، خاور یا حتی نیسان استفاده کنید. در این شرایط، نوع خودروی باری می‌تواند در تعیین هزینه اسباب کشی منزل به شهرستان دخیل باشد. به این صورت که خودروهای باری سنگین‌تر به‌خاطر داشتن استهلاک و مصرف سوخت بیشتر، هزینه بالاتری دریافت می‌کنند. معمولاً اسباب کشی شهرستان با استفاده از خودروهای نیمه‌سنگین مانند خاور یا کامیون، خیلی مناسب‌تر و اقتصادی‌تر است.

نوع وسیله نقلیه

3. وزن لوازم منزل

هرچه لوازم منزل شما وزن و حجم بیشتری داشته باشد، باید از نیروی کار و هزینه بیشتری برای بسته‌بندی آنها استفاده کنید. به همین ترتیب، وقت بیشتری برای بارگیری و تخلیه گرفته می‌شود و همچنین باید از خودروهای باری سنگین‌تری هم برای حمل آنها استفاده کنید. تمام این موارد منجر به افزایش هزینه می‌شوند.

4. نحوه بسته‌بندی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید حتماً هنگام اسباب کشی از تهران به شهرستان مدنظر قرار دهید، نحوه بسته‌بندی لوازم منزل است. شما باید تمام لوازم را بسته به شکل هندسی آنها، با استفاده از پلاستیک حباب‌دار و کارتن‌های مقاوم بسته‌بندی کنید. هرچه حساسیت کالا بیشتر باشد، باید دقت بیشتری برای بسته‌بندی آن به خرج دهید. هزینه خرید کارتن‌های مقاوم و پلاستیک‌های حباب‌دار و طناب‌های محکم برای بستن لوازم منزل نیز بر عهده خود شما است.

اگر می‌خواهید با روش بسته بندی مبلمان آشنا شوید به مقاله نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی مراجعه کنید.

5. کارگر برای بارگیری و تخلیه کالا

اگر شما برای حمل بار اسباب کشی به شهرستان از کارگرهایی برای بارگیری و تخلیه لوازم منزل استفاده کرده باشید، باید دستمزد این کارگرها را به‌صورت مجزا به آنها بپردازید. زیرا شرکت‌های باربری فقط وظیفه ارائه خودرو را بر عهده دارند و هزینه کارگر بر عهده صاحب کالا است.

6. میزان ارزش بار

برای حمل بارهای بسیار باارزش و ظریف، باید دقت و حساسیت خیلی بیشتری به خرج داد و این امر، منجر به افزایش زمان بارگیری، حمل و تخلیه کالا می‌شود. علاوه بر این، برای حمل این لوازم باید دستمزد بیشتری به کارگران بپردازید تا دقت خود را دوچندان کنند.

7. زمان اسباب کشی

منظور از زمان اسباب کشی، این است که گاهی مواقع شما در روزهای خاص و تعطیلات رسمی قصد اسباب کشی دارید که در این شرایط، هزینه شما بیشتر از قبل می‌شود. همچنین اگر بخواهید در ساعت پایانی شب اسباب کشی کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

زمان اسباب کشی

8. بیمه کالا

در نهایت، آخرین فاکتوری که می‌تواند روی قیمت اسباب کشی بین‌شهری تأثیر بگذارد و اهمیت بسیار زیادی هم دارد، بیمه کالا است. شما با بیمه کردن کالای خود مطمئن می‌شوید که حتی در صورت بروز هرگونه حادثه و آسیب احتمالی به لوازم منزل، می‌توانید خسارت خود را دریافت کنید.

قیمت اسباب کشی به شهرستان

افرادی که قصد اثاث کشی به شهرستان را دارند، نمی‌توانند با در نظر گرفتن فاکتورهای قبل، هزینه حمل بار خود را متوجه شوند. در این شرایط، این افراد می‌توانند از وب‌سایت ترابرنت کمک بگیرند. در این وب‌سایت روی گزینه استعلام قیمت حمل بار کلیک کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات درخواستی، گزینه تأیید انتهای صفحه را بزنید.

اسباب کشی به شهرستانقیمت اسباب کشی به شهرستان
اسباب کشی به اردبیل      مراجعه به سایت ترابرنت
اسباب کشی از تهران به اصفهان
اسباب کشی از تهران به اهواز
اسباب کشی به ایلام
حمل بار اسباب کشی به بوشهر
اسباب کشی به تبریز
حمل لوازم منزل به خرم‌آباد
اسباب کشی به زاهدان
اسباب کشی منزل به سمنان
اسباب کشی به ساری
اسباب کشی به شیراز
اسباب کشی منزل به کرمان
حمل لوازم منزل به سنندج

راهکارهایی برای کاهش هزینه اسباب کشی به شهرستان

خیلی از افراد به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند با استفاده از آنها، هزینه اسباب کشی شهرستان را کاهش دهند. به این منظور، شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در ادامه نام می‌بریم، هزینه‌های خود را برای حمل بار اسباب کشی به شهرستان کاهش دهید.

✔ کمک گرفتن از دوستان و آشنایان

ازآنجایی‌که دوستان و نزدیکان همیشه قصد کمک و همراهی دارند، می‌توانید برای اسباب کشی از آن‌ها کمک بگیرید و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

کمک گرفتن از دوستان و آشنایان

✔ حمل لوازم کوچک با خودرو شخصی

شما می‌توانید برخی لوازم منزل کوچک مانند گلدان‌ها یا چمدان‌های کوچک را با استفاده از خودروی شخصی خود به منزل جدید ببرید. با انجام این کار، سایر لوازم منزل شما طور کامل درون خودرو جا می‌شوند و می‌توانید با هزینه کمتر آن را به مقصد بفرستید.

در مقاله باربری غرب تهران راه های باربری به این منطقه را شرح داده‌ایم که می توانید مطالعه کنید.

✔ کم کردن لوازم غیرضروری منزل

اگر فاصله بین منزل قدیمی تا منزل جدید شما خیلی زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم که برخی از لوازم غیرضروری که به آنها نیاز ندارید را به افراد نیازمند ببخشید. حتی شما می‌توانید آنها را در وب‌سایت‌های مربوطه به فروش برسانید و سپس برای اسباب کشی اقدام کنید.

✔ اسباب کشی در روزهای غیرتعطیل

سعی کنید در روزهایی که تعطیل نیست و تقاضا برای اسباب کشی کمتر است، اسباب کشی کنید. در این شرایط هزینه شما برای کرایه خودرو و حتی دستمزد کارگر تا حد خیلی زیادی پایین می‌آید.

انواع خودرو باربری تهران به شهرستان

شما می‌توانید با استفاده از خودروهای باری که در ترابرنت در اختیارتان قرار می‌گیرند، کارهای اثاث کشی بین ‌شهری را انجام دهید. این خودروها باید بر اساس وزن، حجم و نوع لوازم منزل شما انتخاب شوند.

 • وانت بار
 • خاور مسقف
 • خاور ۹۱۱
 • کامیونت
 • تک

نکات مهم در اسباب کشی به شهرستان

برای اینکه جابه‌جایی خود را به شکلی عالی انجام دهید باید موضوعات مهم در اثاث کشی به شهرستان را بدانید تا بتوانید بدون مشکل این کار را انجام دهید. در ادامه به بررسی این نکات، می‌پردازیم. برای دانستن چند نکته کاربردی مقاله ترفند اسباب کشی را مطالعه کنید.

 • حتماً وسایل خود را به خوبی بسته‌بندی کنید و لوازم شکستنی و حساس را علامت بزنید تا حمل آن‌ها با ملایمت صورت بگیرد.
 • شروع کار را با لوازم بزرگ آغاز کنید. با این کار، تمرکز بیشتری بر روی دیگر قسمت‌های خانه پیدا خواهید کرد.
 • قبل از شروع کار، وسایل مورد نیاز را مهیا کنید. وسایلی نظیر کارتن، ماژیک، چسب و … . همچنین استفاده از کارتن‌های مناسب و به اندازه، از دیگر موارد حساس اسباب کشی به حساب می‌آید که باید به آن توجه داشته باشید.
 • برای جابه‌جایی مبلمان، حتماً روی آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید تا از کثیف شدن آن جلوگیری کنید.
 • برای حمل لوازم برقی کوچک مثل اتو، غذاساز و … سعی کنید در صورت امکان، از کارتن خود این اجسام برای جابه‌جایی استفاده کنید. چرا که امنیت بیشتری برای وسایل شما به همراه دارد.
 • سعی کنید برای جانمایی وسایل در خودرو حمل بار، از شخص باتجربه‌ای برای این کار کمک بگیرید.
 • قبل از جابه‌جایی وسایل خوراکی فاسدشدنی را فریز کنید تا در حین کار، شاهد فاسد شدن آن‌ها نباشید.
 • استفاده از چمدان برای لباس‌ها و یا لوازم کوچک را فراموش نکنید.
 • از خودرویی برای حمل بار استفاده کنید که کمترین ریسک را برای شما به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

فرایند اسباب کشی به شهرستان با استفاده از سامانه ترابرنت خیلی سریع انجام می‌شود. زیرا نیازی نیست که وقت زیادی برای پیدا کردن خودرو بگذارید و می‌توانید به‌صورت آنلاین و خیلی راحت، خودروی مناسبی برای اسباب کشی از تهران به شهرستان پیدا کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت اسباب کشی به شهرستان نیز تنها کافی است که از همین سامانه استفاده کنید.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.