آموزشی, حمل و نقل هوشمند

خودروی مناسب برای حمل بار به زاهدان چیست؟

خودروی مناسب برای حمل بار به زاهدان چیست؟

برای حمل بار به زاهدان از چه طریقی باید اقدام کرد؟ چه نکاتی را در حمل بار به زاهدان باید در نظر داشت؟ زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان، از شهرهای مرزی ایران بوده که در جنوب کشور واقع شده است. این شهر، از آنجاکه با کشور پاکستان هم مرز است و فاصله‌ی کمی با افغانستان دارد، یک شهر استراتژیک از نظر صادرات و واردات کالا به حساب می‌آید. از همین رو، صنعت حمل و نقل در این شهر، دارای اهمیت ویژه‌ای است. جمعیت این شهر، طبق آمارگیری که در سال 95 انجام شد، 587 هزار نفر گزارش شده است که می‌توان نتیجه گرفت زاهدان از شهرهای پرجمعیت ایران به حساب می‌آید.

همان‌طور که گفتیم زاهدان شبکه‌ی اتصال سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان است. از همین رو، میزان حمل و نقل در طول روز از شهرهای مختلف با اهداف مختلفی مثل صادرات و واردات در زاهدان زیاد است. همچنین جمعیتی که در زاهدان زندگی می‌کنند، نشان دهنده‌ی این است که نیاز این جامعه به حمل و نقل، در زمینه‌هایی مثل خوراک، پوشاک، مصالح، مواد معدنی، مواد اولیه‌ی کارخانه‌ها و … زیاد است. به همین دلیل، روزانه حمل بار به زاهدان به میزان زیادی اتفاق می‌افتد. درصورتی‌که در زمینه حمل بار به زاهدان، سؤالاتی برای شما وجود دارد، تا پایان همراه ما باشید.

خودرو مناسب در حمل بار به زاهدان

زاهدان، فاصله‌ی زیادی تا پایتخت داشته و تقریباً از مرکز ایران دور است. به این معنی که این شهر، مسافت زیادی با اکثر شهرها دارد. این که چه خودرویی برای این حمل مناسب است، در قسمت بعدی توضیح داده شده است.

خودرو مناسب در حمل بار به زاهدان

1. حمل بار به زاهدان با نیسان

نیسان، توانایی حمل بار تا 2 تن را دارا است. همچنین انواع وانت، تا حدود یک تن را می‌توانند جابه‌جا کنند. این‌گونه خودروها در حمل، هزینه‌ی کمتری را برای صاحب بار به همراه خواهند داشت.  البته باید توجه داشت که استفاده از خودروهای حمل‌کننده بار کوچک، برای فواصل نزدیک کاربرد دارد؛ بنابراین درصورتی‌که شهر مبدأ، فاصله‌ی زیادی تا زاهدان داشته باشد، استفاده از خودروهای بزرگ‌تر، توصیه می شود. برای آشنایی بیشتر به مقاله حمل بار با وانت مراجعه کنید.

3. حمل با به زاهدان با خاور

درصورتی‌که وزن باری که قرار است حمل شود بیشتر از 2 تن باشد، باید به سراغ خودروهای بزرگ‌تر مثل انواع کامیونت‌ها یا خاورها رفت. انواع خاورها، توانایی حمل بار تا 4 تن را دارا هستند. نوع مسقف این خودرو، گزینه‌ی مناسبی برای حمل بارهای حساس، مثل اسباب منزل است. همچنین از خاور روباز برای حمل مصالح ساختمانی استفاده می‌شود. انواع دیگری از خاور، نظیر خاور یخچال‌دار، برای حمل مواد غذایی فاسدشدنی کاربرد دارد. پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله حمل بار خاور را مطالعه کنید.

2. حمل بار به زاهدان با کامیون

زمانی که بار وزن زیادی داشته باشد، دیگر نیسان و یا خاور کارساز نیست. در بیشتر مواقع، برای حمل بارهایی نظیر تولیدات کارخانه یا انواع فلزات، به خودرویی با پتانسیل بالا نیاز داریم. از همین رو، برای حمل بارهایی که بیش از 4 تن وزن داشته باشند، باید از کامیون تک محور استفاده کرد. کامیون تک محور تا 10 تن توانایی حمل بار دارد. همچنین برای حمل بار تا 15 تن، می‌توان کامیون جفت محور را به کار گرفت.

4. حمل بار به زاهدان با تریلی

برای بارهایی که وزن زیادی دارند، گاهی کامیون تک و جفت هم پاسخگو نیست. در واقع زمانی که بار، بیشتر از 15 تن وزن داشته باشد، باید به سراغ انواع تریلی بروید. همچنین باید توجه داشته باشید که تریلی، توانایی حمل بار تا 22 تن را دارا است.

5. حمل بار به زاهدان با بوژی کش

برای حمل بارهای فوق سنگین و یا بارهایی که ابعاد زیادی دارند، باید از انواع بوژی کش استفاده کرد. این بارهایی که تحت عنوان بارهای ترافیکی شناخته می‌شوند، فرم عادی ندارند و باید برای حمل آن‌ها، تدابیر بهتری را در نظر داشت. گاهی برای حمل خودروهای بزرگ، قسمت‌هایی از یک دکل نفتی، خودروهای نظامی بزرگ و چنین مواردی از بوژی کش استفاده می‌شود.

نحوه حمل انواع بار به زاهدان

سؤال بعدی که در حمل بار به زاهدان به وجود می‌آید این است که یک بار را با چه خودرویی به زاهدان حمل کنیم؟ در واقع، در اولین قدم باید وزن بار را در نظر داشته باشید و طبق آن وزن، خودروی مناسب برای این کار را انتخاب کنید. در قدم بعدی، باید فاصله‌ی مبدأ از زاهدان را در نظر بگیرید. همچنین حساسیت بار نیز می‌تواند در انتخاب خودرو مؤثر باشد. برای حمل برخی بارها، نوع خودرو اهمیتی ندارد و تنها پتانسیل خودرو است که تعیین می‌کند یک خودرو برای حمل بار به کار گرفته بشود یا خیر. به عنوان مثال، برای حمل برخی کالاها به زاهدان، باید به وزن باری که قرار است حمل شود توجه داشته باشید و خودرو مورد نظر را انتخاب نمایید. به این ترتیب که برای بارهای زیر 2 تن از نیسان، و برای بارهای سنگین تا 22 تن، از تریلی استفاده کنید.

حمل انواع بار به زاهدان

حمل اسباب منزل به زاهدان

درصورتی‌که فاصله‌ی شهر مبدأ از زاهدان زیاد نباشد و بار مورد نظر حساسیت خیلی زیادی نداشته باشد و همچنین وزن آن زیر 2 تن باشد، بهترین گزینه برای حمل اسباب منزل به زاهدان، نیسان و یا انواع وانت بار است. چرا که در این صورت صاحب بار باید هزینه کمتری برای حمل بار پرداخت کند. اما وزن زیاد اسباب و اثاثیه، فاصله‌ی زیاد از زاهدان و همچنین حساسیت بالای بار، ما را مجاب می‌کند که از خاور مسقف به جای نیسان استفاده کنیم. خاور مسقف، به دلیل دارا بودن اقلام ضربه گیر و همچنین کمک فنرهای دفع کننده‌ی ضربه، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای اسباب کشی به حساب می‌آیند. همچنین برای حمل اسباب و اثاثیه‌ای که بیش از 4 تن وزن داشته باشند، می توان از کامیون تک استفاده کرد.

حمل مواد غذایی به زاهدان

بسته به وزن بار و فاصله از زاهدان، از انواع نیسان یخچال‌دار و یا خاور یخچال‌دار برای حمل مواد غذایی فاسدشدنی به زاهدان استفاده می‌شود. همچنین درصورتی‌که بار، وزنی بیشتر از 4 تن داشته باشد، می‌توان از کامیون تک محور که اتاقک یخچال درون آن تعبیه شده باشد استفاده کرد.

حمل مصالح ساختمانی با زاهدان

انواع مصالح ساختمانی، درصورتی‌که زیر 4 تن وزن داشته باشند را می‌توان با خاور روباز حمل کرد. درصورتی‌که وزن این مصالح زیاد باشد، باید به سراغ خودروهای سنگین‌تر و بزرگ‌تر رفت. همچنین برای حمل بارهایی نظیر تیرآهن، میل‌گرد و نبشی که جزو آهن آلات به حساب می‌آیند، تریلی کفی گزینه‌ی مناسبی است.

حمل بار به زاهدان با ترابرنت

پس از این‌که از انتخاب نوع خودرو اطمینان حاصل کردید، سؤالی که به وجود می‌آید این است که چگونه راننده‌ی مورد اطمینان برای این حمل را پیدا کنیم؟ پیشنهاد ما به شما، سامانه‌ی باربری آنلاین ترابرنت است. ترابرنت، با ایجاد یک بستر امن، این موقعیت را برای صاحبان بار به وجود آورده تا آن‌ها بتوانند با نصب اپلیکیشن صاحبان کالا و یا ورود به سایت ترابرنت و وارد شدن به قسمت ثبت اعلام بار، میزان بار، نوع بار، خودروی مورد نظر، مبدأ و هزینه‌ی پیشنهادی را وارد کرده و اعلام بار خود را ثبت کنند و سپس منتظر باشند تا راننده‌ای که این شرایط را پذیرا بود، برای حمل بار با آنان تماس بگیرد. همچنین ترابرنت موقعیتی را برای صاحبان بار فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند از 0 تا 100 حمل بار خود را به تیم ترابرنت واگذار کنند.

حمل بار به زاهدان با ترابرنت

در مقابل، رانندگان خودرو حمل‌کننده می‌توانند با نصب اپلیکیشن ترابرنت رانندگان، در هر زمانی از سال، امکان مشاهده‌ی اعلام بارهای ثبت شده توسط صاحبان بار را داشته باشند و در صورت تمایل، حمل آن‌ را بر عهده بگیرند.

ترابرنت همچنین امکان استعلام قیمت را برای صاحبان بار و رانندگان خودرو فراهم کرده است. چرا که برای حمل بار به زاهدان قیمت دقیقی وجود نداشته و این قیمت، به موارد زیادی وابسته است.

سخن پایانی

حمل بار به زاهدان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همچنین متوجه شدیم که هر خودرو چه پتانسیلی داشته و برای چه نوع حملی به کار گرفته می‌شود. در آخر بهترین راه برای پیدا کردن خودرو را به شما عزیزان نشان دادیم تا درصورتی‌که نیاز به خودرو حمل‌کننده داشتید، بتوانید از این روش بهره‌مند شوید. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در رابطه با حمل بار به زاهدان در اختیار شما قرار داده باشیم. همچنین درصورتی‌که سؤالی در این زمینه برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *