آموزشی, حمل و نقل هوشمند

معرفی بهترین روش حمل بار تبریز با قیمت مناسب

برای حمل بار تبریز چه مواردی را باید بدانیم؟ بهترین سامانه باربری تبریز کدام گزینه است؟ برای ارسال بار به تبریز مواردی مثل وزن بار، مسافت، ماشین موردنیاز برای حمل بار و … مؤثر هستند که باید این موارد را بدانیم تا بتوانیم بهترین وسیله را با بهترین قیمت انتخاب کنیم.

شهر تبریز یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای ایران در مرکز استان آذربایجان شرقی است که در قسمت شمال غربی ایران قرار دارد؛ بنابراین با درنظرگرفتن موقعیت این شهر باید مسافت حدودی شهر مبدأ را برای حمل بار تبریز در نظر داشته باشیم. برای مثال فاصلۀ بین تهران تا تبریز 630 کیلومتر است. همچنین فاصله تبریز از شهرهای مهم دیگری چون اصفهان 897 کیلومتر و مشهد 1530 کیلومتر است؛ بنابراین مبدأ شما برای ارسال بار به تبریز در تعیین قیمت بسیار مؤثر است. همچنین با توجه به کوهستانی بودن مسیرهای این ناحیه و آب و هوای منحصربه‌فرد این شهر و به تناسب مسیرهای منتهی به این شهر انتخاب وسیله مناسب برای حمل بار به تبریز بسیار مهم است که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

انواع وسیله نقلیه برای حمل بار تبریز

انتخاب یک وسیله نقلیه مناسب برای حمل بار می‌تواند هم به سالم رسیدن کالا به مقصد و هم در کاهش هزینه‌ها کمک کند. برای این کار می‌توان از  انواع وسایل نقلیه ای چون نیسان، خاور، کامیون، تریلی استفاده کرد.

از نظر وزنی اگر بار ارسالی شما کمتر از 2 تن وزن دارد، بهتر است برای این جابه‌جایی از نیسان استفاده کنید. از نظر ابعاد نیز باتوجه‌به ابعاد نیسان باید بار حداکثر طولی تا 2.2 متر و عرضی تا 1.6 متر داشته باشد. همچنین ارتفاع بار حداکثر می‌تواند تا 1.2 متر باشد. البته کمی بیشتر از این ارتفاع نیز بارگیری امکان‌پذیر است؛ اما اگر می‌خواهید برای حمل بار، خیالی کاملاً آسوده داشته باشید توصیه ما به شما برای این بارها استفاده از وسایل نقلیه‌ای با ظرفیت بیشتر است.

انواع وسیله نقلیه برای حمل بار تبریز

اگر بار ارسالی شما بین 2 تا 6 تن باشد بهتر است برای ارسال این نوع بارها به تبریز از خاور استفاده کنید. خاور یک وسیله باربری نیمه سنگین محسوب می‌شود و اغلب برای حمل اثاثیه منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاورها به دو دسته مسقف و روباز تقسیم بندی می‌شوند که برای اسباب کشی منزل معمولاً از خاورهای مسقف استفاده می‌شود. با انتخاب خاور برای جا‌به‌جایی بار، دست شما برای ابعاد بار کمی باز‌تر است و می‌توانید بارهایی که تا 5.9 متر طول و 2.2 متر عرض و تا 1.4 ارتفاع دارند را جابه‌جا کنید.

اگر بار ارسالی شما سنگین است، می‌توانید بارهای تا حدوداً 16 تن را به وسیله انواع کامیون‌ ارسال کنید (شش چرخ‌ها تا 10 تن و ده چرخ‌ها تا 16 تن). باتوجه‌به موقعیت شهر تبریز و مسیرهای کوهستانی سرد، انتخاب کامیون به دلیل اینکه قابلیت حرکت در بیشتر شرایط آب و هوایی و حتی مسیرهای سخت را دارد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

اگر قصد حمل بار فوق سنگین به تبریز را دارید می‌توانید برای این کار از تریلی استفاده کنید. تریلی ها یا همان ۱۸ چرخ ها انواع مختلفی دارند که انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به تریلی کفی، تریلی بغل دار، تریلی چادری و تریلی کمرشکن اشاره کرد. تریلی‌ها توانایی حمل بار تا 24 تن را دارند؛ اما باتوجه‌به انواع کشنده هرکدام برای حمل بارهای خاص مورداستفاده قرار می‌گیرند.

در مقاله حمل بار به اصفهان می‌توانید با رو‌ش‌های حمل بار به این شهر آشنا شوید.

هزینه ارسال بار به تبریز چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم موارد زیادی چون مسافت و وزن بار و نوع ماشین بارگیری، می‌تواند در ارسال بار به تبریز در قیمت تمام شده تأثیرگذار باشد، همچنین در کنار این موارد به بیمه‌شدن یا نشدن بار مورد نظر نیز باید توجه کرد.  باتوجه‌به مسیرهای پرخطر و کوهستانی منتهی به این شهر بیمه کردن بار، امری مهم به‌حساب می‌آید. حال منظور از هزینه بیمه برای ارسال بار به تبریز چیست؟

هزینه ارسال بار به تبریز چقدر است

بیمه باربری بیمه‌ای است که بیمه‌گر متعهد می‌شود که در حین حمل کالا، در قبال دریافت حق بیمه در صورت وقوع خسارت برای کالا، هزینه های مربوط به آن را جبران کند. این خسارات میتواند شامل هر گونه خطر برای کالا، مفقودی و یا آسیب‌دیدگی آن باشد. ضمناً در بعضی از موارد خسارت وارده به اشخاص ثالث توسط این بیمه جبران می‌شود. بنابراین باتوجه‌به این تعاریف برای مسیرهایی همانند مسیرهای منتهی به تبریز، بیمه امری ضروری به نظر می‌رسد.

در مقاله حمل بار به مشهد اطلاعات لازم برای حمل بار کالا به مشهد را می‌توانید کسب کنید.

راه‌های سفارش حمل بار تبریز

برای ارسال بار به تبریز باید چه کنیم؟ یکی از راه‌ها این است که خودتان خودرو مناسب بارهایتان را پیدا کنید. این کار می‌تواند در کانال‌های تلگرامی حمل بار و … صورت بگیرد. اما بدیهی است که نظارت کامل و مسئولیتی بر روی این بستر‌ها نیست. استفاده از باربری تبریز، یکی دیگر از راه‌های سفارش و حمل بار از تبریز به هر نقطه از ایران است.

یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌های پیدا کردن راننده برای حمل بار تبریز و یا هر جای دیگر ایران، استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که به شکل تخصصی و حرفه‌ای، رابط میان صاحب بار و راننده خودرو هستند. با استفاده از این نوع اپلیکیشن‌ها، هم می‌توانید استعلام کرایه حمل بار تبریز را بگیرید و هم بهترین خودرو که نزدیک‌ترین شرایط به شما دارد را پیدا کنید.

برای این کار در ابتدا شما باتوجه‌به میزان و نوع بار باید خودروی مناسب برای این کار را انتخاب کنید، با توجه ‌به موارد گفته شده در بالا می‌توانید خودتان تصمیم به انتخاب خودرو برای حمل بار بگیرید و یا با دریافت مشاوره از شرکت‌های حمل بار برای این منظور اقدام کنید.

یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های باربری اینترنتی، سایت و اپلیکیشن ترابرنت است که شما عزیزان، برای باربری به تبریز و یا هرجای دیگر، می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

معرفی ترابرنت برای حمل بار به تبریز

ترابرنت یکی از قابل اعتمادترین سامانه‌های اینترنتی حمل بار در کشور است. با استفاده از این اپلیکیشن، می‌توانید برای باربری به تبریز، تهران، مشهد و یا هر نقطه از ایران اقدام کنید. صاحبان خودروهای باربری،  با ثبت‌نام در سایت یا اپلیکیشن ترابرنت، امکان این را خواهند داشت تا در هر زمان و هر نقطه‌ از ایران، سفارش بار بگیرند.

معرفی ترابرنت برای حمل بار به تبریز

همچنین صاحبان بار، می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن یا سایت ترابرنت در صفحه ثبت اعلام بار میزان بار، مبدأ و مقصد، خودرویی که قصد دارند به کار بگیرند و هزینه‌ای که برای این جابه جایی در نظر دارند را ثبت نموده و منتظر باشند تا در کوتاهترین زمان، راننده‌ای که این شرایط را می‌پذیرد با آن‌ها تماس حاصل نماید.

این اپلیکیشن، بهترین گزینه برای انتخاب خودرو سبک یا سنگین در حمل بار به تبریز و یا هر جای دیگر ایران به حساب می‌آید. همچنین عزیزانی که قصد دریافت بارنامه و بیمه کردن بار خود را دارند، می‌توانند از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب با تیم پشتیبانی ترابرنت به شماره ۰۲۱۹۱۰۷۱۰۷۱ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنند تا واحد صدور بارنامه این تیم، شرایط بارنامه و بیمه را برای آن‌ها فراهم کنند.

سخن پایانی

برای حمل بار تبریز ابتدا باید باتوجه‌به تخمین حدودی از وزن بار خود و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی یک وسیله نقلیه مناسب برای این جابه جایی بار انتخاب کنید. همچنین برای این کار می‌توانید با استفاده از راهنمایی کارشناسان پشتیبانی ترابرنت انتخاب خود را انجام دهید. پس از انتخاب وسیله نقلیه موردنظر می توانید بار خود را در اپلیکیشن و یا سایت ترابرنت که بزرگ‌ترین سامانه اینترنتی حمل بار است اعلام کنید تا هزاران راننده اعلام بار شما را دیده و در صورت امکان حمل بار، جهت انجام هماهنگی های لازم با شما تماس بگیرند.

ترابرنت علاوه بر فراهم نمودن موقعیتی مناسب برای پیدا کردن خودرو مناسب برای صاحبان کالا امکان ثبت نام برای رانندگان خودرو را نیز فراهم نموده است که این امکان را به رانندگان می‌دهد در هر زمان و در هر مکانی، بار دلخواه خود را پیدا کنند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در رابطه با حمل بار تبریز در اختیار شما قرار داده باشیم. همچنین درصورتی‌که سؤالی در این زمینه برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *