تعرفه تمام آزادراه ها برای اخذ عوارض پیمایشی باید یکسان شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر وزارت راه و شهرسازی به دنبال اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه ها است، باید تعرفه عوارض را در تمام جاده ها یکسان کند، از این رو مسافران آگاهند که با طی کردن یک مسافت مشخص، چه میزان باید هزینه پرداخت کنند.

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها، گفت: پیمایشی شدن اخذ عوارض نقش به سزایی در توسعه و بهبود وضعیت آزادراه ها خواهد داشت و عملا این رویکرد موجب تحقق عدالت در پرداخت عوارض می شود.

در شرایط کنونی مسافران در عوارضی، مبلغ تعیین شده را پرداخت کرده و بار دیگر در عوارضی بعد، هزینه را پرداخت می کنند، حال در این شرایط، مردم محلی در حاشیه آزادراه ها نیز مجبورند که هزینه عوارض را به صورت کامل پرداخت کنند

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مسافران در عوارضی، مبلغ تعیین شده را پرداخت کرده و بار دیگر در عوارضی بعد، هزینه را پرداخت می کنند، حال در این شرایط، مردم محلی در حاشیه آزادراه ها نیز مجبورند که هزینه عوارض را به صورت کامل پرداخت کنند.

وی گفت: با اجرای طرح پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها، مردم محلی به میزان مسافت طی کرده در آزادراه هزینه پرداخت می کنند و به این ترتیب عدالت در بحث پرداخت عوارض رعایت می شود.

اجرای طرح پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها نیازمند نصب تجهیزات لازم

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته برای اجرای طرح پیمایشی شدن اخذ عوارض آزادراه ها باید تجهیزات و امکانات لازم تهیه و نصب شود، به نظر می رسد که تجهیزات کنونی از قبیل دوربین به میزان کافی موجود نیست.

تعرفه تمام آزادراه ها برای اخذ عوارض پیمایشی باید یکسان شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نکته قابل توجه این است که اگر وزارت راه و شهرسازی به دنبال اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه ها است، باید تعرفه عوارض را در تمام جاده ها یکسان کند، از این رو مسافران آگاهند که با طی کردن یک مسافت مشخص، چه میزان باید هزینه پرداخت کنند.

منبع: خانه ملت

اشتراک‌گذاری:

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram

موضوعات وبلاگ

مطالب مرتبط