طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومي باری با ارائه تسهيلات ويژه اعلام شد


طرح نوسازي ناوگان حمل ونقل عمومي باري با ارائه تسهيلات ويژه اعلام شد اخبار – طرح نوسازي ناوگان حمل ونقل عمومي باري با…تاریخ انتشار:1398/09/26طرح نوسازي ناوگان حمل ونقل عمومي باري با ارائه تسهيلات ويژه اعلام شد​به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان ، مهندس عليرضا مجرد در راستاي نوسازي ناوگان حمل ونقل عمومي باري و تقويت بنيه مالي متقاضيان نوسازي ناوگان براي كاميونهاي با برندهاي اروپايي و كره اي تا سقف 3000 ميليون ريال و حداكثر 70% قيمت آنها تسهيلات با بهره 12% به متقاضيان پرداخت خواهد شد.
 مديركل حمل ونقل و پايانه هاي استان هرمزگان با اعلام اين خبر همچنين عنوان نمود براي كاميونهاي كشنده با برندهاي چيني و روسي تا سقف  قيمتي 2000ميليون ريال  معادل 70% قيمت آنها تسهيلات با بهره 15% پرداخت خواهد شد.
مجرد تصریح کرد: براساس بخشنامه هیات وزیران در تاریخ ۱۳ اسفند ماه سال ۹۳ متقاضیان نوسازی در ازای فروش ناوگان فرسوده به وارد کنندگان خودروهای شخصی و پذیرش آن در مراکز اسقاط معین، برگه رسید از رده خارج کردن ناوگان عمومی فرسوده را دریافت کرده و به یکی از شرکت‌های تعیین شده تحویل می‌دهند تا از مزایای از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده در طرح ‌های نوسازی ناوگان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استفاده کنند.
وي همچنين اعلام داشت متقاضيان طرح نوسازي مي توانند بر اساس فرآيند تعريف شده و شرايط ناوگان فرسوده با در دست داشتن كارت هوشمند خودروي فرسوده به شركت خودرو ساز مراجعه و در صورت حائز شرايط بودن  پيش فاكتور خريد دريافت و نسبت به ثبت نام در سامانه نوسازي ناوگان به آدرس ايميل www.nosazi.rmto.ir اقدام نمايند.
 كه در اين مرحله شركت خودرو ساز حداكثر معادل 5% قيمت خود رو را بعنوان پيش پرداخت از متقاضي اخذ مي نمايد.و پس از آن نيز مراحل مربوط به معرفي به بانك عامل يا ليزينگ طرف قرارداد با سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي و سير مراحل اسقاط خودرو فرسوده به ترتيب تعيين شده و در فرآيند اجرا خواهد شد. و پس از اخذ تسهيلات و دريافت كاميون جديد سند به نام ليزينگ و يا بانك عامل (اجاره به شرط تمليك) صادر خواهد شد.
منبع: روابط عمومی سازمان راهداری