رانندگان شبكه حمل و نقل جاده‌اي بار تأثير مستقيمی در اقتصاد كشور دارند

معاون وزير راه و شهرسازي در نشست خبري چهارمين نمايشگاه حمل و نقل، لجستيك و صنايع وابسته از رانندگان شاغل در شبكه حمل و نقل جاده‌اي بار و مسافر كه با خدمات شايسته و ارزشمند خود تأثير مستقيمی در اقتصاد كشور دارند، تقدير كرد.
عبدالهاشم حسن نيا معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان دراين نشست ضمن تبريك هفته «حمل و نقل، رانندگان و راهداري» با اشاره به اين‌كه حدود 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر در كشور از طريق جاده انجام مي شود، اظهار داشت: سالانه حدود600 ميليون تن بار توسط  350 هزار دستگاه كاميون و حدود يك ميليارد نفر مسافر توسط 100 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل مسافر در كشور جابه جا مي شود كه اين حجم عظيم جابجايي و خدمت رساني به هموطنان با تلاش و همت رانندگان و فعالان تلاشگر بخش حمل و نقل جاده‌اي محقق مي‌شود.
 وي  بابیان این‌که از سال‌های پیش هوشمندسازی حوزه راهداري و حمل و نقل جاده‌ای در دستور کار سازمان قرار داشته است، افزود: در حال حاضر ۱۶ بازارگاه الكترونيكي در حوزه حمل و نقل جاده‌ای فعالیت می‌کنند، همچنین اخيرا آئین‌نامه تاسیس شرکت‌هاي حمل و نقل هوشمند ابلاغ شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به هوشمندسازی بخش راهداری كشورگفت: با استفاده از سیستم PMS  میزان خرابی رویه راه‌ها بررسی و آنالیز شده و ترمیم و نگهداری آن‌ها اولویت‌بندی می‌شوند.
حسن‌نیا گفت:با بهره‌گيري از سامانه‌هاي هوشمند در بخش حمل و نقل جاده‌اي هفت ميليارد داده مربوط به تردد در جاده‌ها آناليز مي شود و مبناي سياستگذاري هاي اين سازمان قرار مي‌گيرد.
وي از رونمايي نسخه جديد اپليكيشن 141 در هفته «حمل و نقل، رانندگان و راهداري» خبر داد و افزود: بر اساس قابليت هاي سامانه جديد ارتباط دوسويه و تعاملي بين مردم و سازمان برقرار شده و مخاطبان مي‌توانند با استفاده از قابليت‌هاي مختلف آن، شرايط راه‌ها را به سازمان ارسال كنند.
وي افزود : با اجراي سياست هاي درست سعي شده است ميزان بهره وري در حوزه جاده اي به وي‍ژه در بخش كاميون ها افزايش يابد به طوري كه كاميون ها اگر در گذشته 60 هزار كيلومتر مي توانستند فعاليت كنند هم اكنون ميزان فعاليت آن ها به 150 هزار كيلومتر افزايش يافته كه تسهيل و تسريع  فعاليت‌هاي جابه‌جايي بار را به دنبال داشته است.

منبع: روابط عمومی سازمان راهداری