گفتگوی «کسب‌وکار» با بنیان‌گذار استارت‌آپ برتر جشنواره جايزه ملي لجستيك

گفتگوی «کسب‌وکار» با بنیان‌گذار استارت‌آپ برتر جشنواره جايزه ملي لجستيك

«ترابرنت»؛ بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل كالا

 

مینا حسینی

چندی پیش در کارزار تنگاتنگ 42 استارت‌آپ شرکت‌کننده در نخستين دوره جايزه ملي لجستيك و زنجيره تامين كه توسط دانشگاه صنعتي اميركبير و با مشاركت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازي و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار شد، استارت‌آپ «ترابرنت» به عنوان نوپای برتر برگزیده شد. «ترابرنت» به عنوان نخستين و باسابقه‌ترين بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل كالا، راهكاري جامع و يكپارچه براي تسهيل فرايند حمل‌ونقل هوشمند كالا در كشور ارائه داده است. این استارت‌آپ توانسته است با تحت پوشش قرار دادن بيش از 100 هزار راننده و كاميون و كشنده، به بزرگ‌ترين شركت حمل‌ونقل بزرگ‌مقياس هوشمند ايران تبديل شود. بر اين اساس، صاحبان كالا مي‌توانند با توجه به نوع و خصوصيات محموله خود، وسيله نقليه مورد نياز براي حمل بار خود را در سامانه «ترابرنت» پيدا كنند. بدين‌ترتيب قيمت حمل براي صاحبان كالا بهينه خواهد شد و مديريت محموله‌ها مانند قابليت رهگيري، پوشش‌هاي بيمه‌اي متنوع، گزارش‌هاي حمل و… به‌صورت آنلاين فراهم مي‌شود. از سوي ديگر، «ترابرنت» با ارائه بستري امن و سريع به صاحبان كالا، تجار، ترخيص‌كاران و واحدهاي لجستيك كمك مي‌كند تا خدمات حمل‌ونقل باكيفيت، مطمئن و متناسب با نياز خود را در سريع‌ترين زمان دريافت كنند. در این راستا با کیوان جعفری، بنیان‌گذار و مدیرعامل «ترابرنت» گفتگویی داشتیم که آن را در ذیل می‌خوانید.

 

1. ابتدا برايمان كمي از خودتان بگوييد. چه شد كه «ترابرنت» را ايجاد كرديد؟

آذرماه سال ‌۹۳ بود كه قرار شد از غرب تهران به پارك فناوري پرديس منتقل شويم. براي بردن وسايل بايد از خدمات باربري استفاده مي‌كرديم؛ اما در این مسیر با مشکلات زیادی مواجه شدیم. در آن زمان فكر كردم كه چرا حمل بار بايد اين‌قدر دشوار باشد. در اينترنت جستجو كردم و متوجه شدم در كشورهاي ديگر اين كار را به‌راحتي و به‌صورت آنلاين انجام مي‌دهند؛ به اين صورت كه صاحب كالا نياز خود را به‌راحتي در اپليكيشن ثبت مي‌كند و رانندگان، بار مناسب ماشين‌شان را انتخاب مي‌كنند و با قيمت رقابتي به دست مشتري مي‌رسانند. تصميم گرفتيم كه در ايران هم چنين سيستمي را اجرايي كنيم. بنابراين مدل سنتي حمل‌و‌نقل جاده‌اي كالا در ايران را بررسي كرديم و به نقطه‌ضعف‌هاي زيادي پي برديم كه با راه‌اندازي يك پلتفرم آنلاين و كارهاي زياد ديگري كه بايد انجام مي‌شد، امكان كاهش و حتي از بين بردن اين مشكلات وجود داشت. البته چون اين كار، كار سختي است، تصميم گرفتيم با چند شركت فناور و دانش‌بنيان ديگر در اين حوزه پيش برويم.

 

2. درباره تيم كاريتان، بنيان‌گذاران و هم‌بنيان‌گذاران «ترابرنت» توضيح دهيد. 

«ترابرنت» حاصل همكاري استراتژيك چندين شركت دانش‌بنيان و فناور است كه بيشترين تجربه و سابقه در اجراي پروژه‌هاي حمل‌ونقل هوشمند در كشور را دارند. اين استارت‌آپ راهكاري جامع و يكپارچه براي تسهيل فرايند حمل‌ونقل هوشمند كالا در كشور ارائه داده است. اعضاي هيات‌مديره «ترابرنت» همگي كارآفرينان سريالي هستند كه مجموعا سابقه راه‌اندازي 20 شركت را که اكثرا فناوري‌بنيان هستند، در كارنامه خود دارند.

 

3. «ترابرنت» بر چه بسترهايي فعال است؟

«ترابرنت» يك پلتفرم و سامانه حمل‌ونقل هوشمند آنلاين بوده و تمركز روي بسترهاي اينترنتي و آنلاين همچون وب و موبايل است؛ اما اينها تنها بسترهاي ما نيست و ما از طريق شبكه‌هاي اجتماعي و تلفن و دفاتر فيزيكي‌مان آماده ارائه خدمات به متقاضيان هستيم.

 

4. آيا تاكنون از تسهیلات خاصي استفاده كرده‌ايد؟

خير

 

5. در اين مسير چه بازخوردهايي از مشتريان و رانندگان گرفته‌ايد؟ چه شد كه رانندگان بر اين بستر يا مشتريان از «ترابرنت» استقبال بيشتري كردند؟

«ترابرنت» مزاياي متعددي براي صاحبان كالا، رانندگان و كاميون‌داران و باربري‌ها دارد كه مي‌توان به موارد زير اشاره كرد: صاحبان كالا مي‌توانند با توجه به نوع و خصوصيات محموله خود، وسيله نقليه مورد نياز براي حمل بار خود را در سامانه «ترابرنت» پيدا كنند. بدين‌ترتيب قيمت حمل براي صاحبان كالا بهينه خواهد شد و مديريت محموله‌ها مانند قابليت رهگيري، پوشش‌هاي بيمه‌اي متنوع، گزارش‌هاي حمل و… به‌صورت آنلاين فراهم مي‌شود. از سوي ديگر، «ترابرنت» با ارائه بستري امن و سريع به صاحبان كالا، تجار، ترخيص‌كاران و واحدهاي لجستيك كمك مي‌كند تا خدمات حمل‌ونقل باكيفيت، مطمئن و متناسب با نياز خود را در سريع‌ترين زمان دريافت كنند.

خالي برگشتن كاميون‌ها، صف‌هاي طولاني براي پيدا كردن بار، حضور واسطه‌ها، پيدا كردن محموله متناسب با بارگير و مسيريابي بهينه از جمله دغدغه‌هاي اصلي مالكان ناوگان در كشورند كه از طريق سرويس‌هاي مبتني بر اينترنت قابل حل هستند؛ ازاين‌رو رانندگان خودروهاي تجاري مي‌توانند با ثبت‌نام در اپليكيشن ترابرنت، به شكل آنلاين، بدون محدوديت زماني و بي‌واسطه اقدام به مشاهده، انتخاب و حمل بار متناسب با بارگير خود كنند و هم‌زمان امكان انتخاب بار برگشت خود را نيز داشته باشند.

 

6. با توجه به اينكه «ترابرنت» بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل كالاست، به نظرتان چقدر توانستيد در سرعت و بهبود حمل كالا اثرگذار باشيد؟

«ترابرنت» توانسته است با الگوريتم‌هاي هوشمندي كه ابداع كرده از جمله قيمت‌گذاري هوشمند و الگوريتم هوشمند تخصيص ناوگان، از اتلاف زمان و وقت‌هاي اضافي كه صرف چانه‌زني و پيدا كردن كاميون و بار مي‌شده، جلوگيري كند و سرعت حمل را بهبود بخشد.

 

7. «ترابرنت» تا چه اندازه براي خود و رانندگان سايت درآمدزايي داشته و آيا توانسته موفق باشد؟

كسب‌وكارهاي حمل‌ونقل هوشمند جاده‌اي در دنيا به سرمايه‌گذاري‌هاي كلاني (به‌طور متوسط 20 ميليون دلار) و زمان 5 ساله براي تيك‌آف كردن نياز دارد كه «ترابرنت» نيز از اين قاعده مستثني نيست و تا امروز سرمايه‌گذاري بزرگي انجام داده‌ايم و به درآمد نيز رسيده‌ايم؛ ولي درآمد به‌دست‌آمده قابل مقايسه با سرمايه‌گذاري انجام‌شده نيست.

 

8. چه برنامه‌اي براي توسعه استارت‌آپ‌تان داريد؟

هم‌اكنون تمركز ما روي مساله مچينگ يا همون تخصيص است تا بهترين نتيجه را شكل بدهيم. در حال حاضر نيز در حال توسعه تيم نيروهاي متخصص و توسعه بازار هستيم.

 

9. حوزه فعاليت شما بيشتر در چه شهرها و استان‌هايي است؟

از استان‌هاي تهران، البرز، قزوين، اصفهان، كرمانشاه و قم به استان‌هاي متعددي ارسال محموله داريم.

 

10. آيا حمايت‌هايي از سوي سازمان‌هاي دولتي و منطقه‌اي داشته‌ايد؟

با توجه به اينكه حمل‌ونقل جاده‌اي يكي از موضوعات ملي است و با توجه به اعتراضات متعدد و گسترده رانندگان در سال گذشته، بيش از 30 سازمان و وزارتخانه و نهاد و كميته و كارگروه ملي از ما دعوت و با ما نشست‌هاي متعددي برگزار كردند كه نهايت نتايج به‌دست‌آمده تصويب و ابلاغ آيين‌نامه بازارگاه‌ها و تصويب بارنامه الكترونيك در مجلس شوراي اسلامي بود و هنوز هيچ‌يك از نهاد‌هاي متولي اقدامی جدي در راستاي مهم‌ترين مساله حمل‌ونقل جاده‌اي كشور كه بارنامه الكترونيك سراسري بدون هيچ‌گونه انحصاري است، صورت نداده‌اند.

 

11. آيا تاكنون جذب سرمايه‌گذار داشته‌ايد؟

بله، روي «ترابرنت» در راند اول و دوم حدود یک ميليون دلار توسط شركت‌هاي «نارين» و «حصين» سرمايه‌گذاري شده و مجددا اين شركت‌ها آمادگي خود را براي سرمايه‌گذاري یک ميليون دلاري ديگري در راند سوم اعلام كرده‌اند.

 

12. تاكنون چه جوايزي دريافت كرده‌ايد؟

«ترابرنت» توانسته است جوایز متعددی دریافت کند که عبارتند از: استارت‌آپ برگزيده جشنواره نخستين جايزه ملي لجستيك ايران در سال 98، كانديداي برترين‌هاي دسته خودرو و حمل‌ونقل آنلاين نهمين جشنواره وب و موبايل ايران در سال 95، تنديس دومين نمايشگاه بين‌المللي حمل‌ونقل، كانديداي برترين‌هاي دسته خودرو و حمل‌ونقل يازدهيمن جشنوراه وب و موبايل ايران در سال 97، استارت‌آپ منتخب بزرگ‌ترين رويداد كارآفرين اروپا وب ساميت 2018.

 

13. با توجه به اينكه «ترابرنت» به عنوان استارت‌آپ برتر نخستين دوره جايزه ملي لجستيك و زنجيره تامين معرفي شده، چشم‌انداز پيشرفت در اين استارت‌آپ را چگونه مي‌بينيد؟

خوشبختانه «ترابرنت» توانست نظر هيات داوران خبره و متخصص نخستين جايزه ملي لجستيك را جلب كند و اين خود نشانه ظرفيت‌هاي گسترده توسعه بازار «ترابرنت» در سطح ملي و بين‌المللي دارد. ما علاوه بر برنامه‌ريزي براي حضور موثر و پررنگ در بازار ايران، قصد داريم در جاده‌هاي خاورميانه هم حضور داشته باشيم. اين كار را دور از ذهن نمي‌دانيم و توانايي‌اش را در خودمان مي‌بينيم؛ اما فعلا در ساختار قوانين و مقررات ايران به نوعي گير افتاده‌ايم. ساختاري كه نه‌تنها پيش‌برنده نيست، بلكه بسيار كند و بازدارنده عمل مي‌كند.

اما ما اراده کرده ایم که این راه را پر قدرت ادامه بدیم.