ترابرنت استارتآپ منتخب وب سامیت 2018 ؛ بزرگترین رویداد کارآفرینی اروپا

 وب سامیت (Web Summit) که در اصل به اجلاس وب دوبلین نیز معروف است، یک کنفرانس تکنولوژی در عرصه کسب و کارهای اینترنتی بوده که از سال ۲۰۰۹ به طور سالانه برگزار می شود. نهمین دوره این رویداد 14 تا ۱۷ آبان‌ماه در لیسبون پرتغال برگزار می‌شود. استارت‌آپ ترابرنت با حمایت شرکت حصین توانسته به عنوان یکی از نمایندگان ایران در این رویداد حضور جدی داشته باشد.

وب سامیت در حال حاضر بزرگترین خریداران و فروشندگان تکنولوژی در جهان را به خود جذب کرده است. در وب سایت رسمی این اجلاس آمده است که “بیش از ۶۵ درصد از شرکت کنندگان حاضر از مدیران ارشدِ بیش از ۱۵ هزار کمپانی مختلف از ۱۶۶ کشور جهان است.” حضور مدیران گوگل، آمازون، اینتل و بسیاری از بزرگان دیگر و جمع شدن آنها در زیر یک سقف می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

هشتمین رویداد وب سامیت در سال گذشته 66 هزار بازدیدکننده داشت. در نمایشگاه امسال هم پیش‌بینی می‌شود شاهد نمایشگاه خوبی باشیم. منتورهایی از شرکت‌ّهای معتبر دنیا مانند اپل، مایکروسافت، مرسدس بنز، پین‌تر است و سامسونگ در وب سامیت ۲۰۱۸ حضور دارند. استارت‌آپ ترابرنت موفق شده تا در سطح Early Stage طبقه‌بندی شود و در این نمایشگاه دارای غرفه اختصاصی است که در پاوین 3 بخش بتا و شماره غرفه B-342  در خدمت علاقه مندان و مخاطبین خواهد بود.

مدیرعامل ترابرنت در این مورد می‌گوید: « خوشبختانه ترابرنت توانست با احراز شرایط و استانداردهای برنامه آلفا و بتا وب سامیت به عنوان استارت آپ منتخب در این رویداد حضور پیدا کند. وب سامیت در رویداد امسال از 10% استارت آپ های که شرایط و استانداردهای کیفی و کمی را پاس کرده باشند حمایت ویژه ای دارد که در سایت اصلی این رویداد نیز به معرفی استارت آپ های منتخب نیز پرداخته است.

ترابرنت که حاصل مشارکت و همکاری استراتژیک چندین شرکت دانش بنیان و فناور ایرانی است که با ماموریت هوشمند سازی حمل و نقل جاده ای شکل گرفته است خوشحال است که میتواند در کنار بزرگان این صنعت از جمله اسکانیا، ولوو، مرسدس بنز، آمازون و گوگل در بخش فناوری های خودرو و اینترنت اشیا به معرفی آخرین دستاوردها و تکنولوژی های توسعه داده شده اش بپردازد و نماینده شایسته از ایران در این رویداد بزرگ جهانی باشد.»

به گفته کیوان جعفری، ترابرنت قرار است در طول برگزاری این رویداد از منتورشیپ های مدیران ارشد آمازون، گوگل و مرسدس بنز استفاده نماید تا بتواند مسیر توسعه فناوری ها و کسب و کار خود را در کلاس جهانی راهبری نماید.

تمرکز اصلی وب سامیت بر روی فناوری اینترنت بوده و شرکت کنندگان آن را طیف وسیعی از ۵۰۰ شرکت کوچک و بزرگ در عرصه تکنولوژی تشکیل می دهد. این شامل ترکیبی از مدیران اجرایی و بنیانگذاران استارتاپ های تکنولوژی می شود که هر ساله دور هم جمع شده و چالش های پیش رو در عصر جدید و کسب و کارهای اینترنتی را بررسی می کنند.

وب سامیت در واقع بزرگترین گردهمایی سران وب جهان است، تا کنون بزرگان زیادی در این کنفرانس شرکت داشته و غول های بزرگ تکنولوژی جهان در آن به تبادل نظر پرداخته اند.

در وب سامیت علاوه بر حضور شرکت های بزرگ صنعتی و فناوری جهان همچون گوگل، مایکروسافت، غول صنعتی نوشابه سازی جهان (کوکا کولا)، فیسبوک، سامسونگ، دیزنی، پدر ماشین های خودران جهان (تسلا) و بسیاری از برندهای معروف دیگر که به رایزنی و بررسی مسائل حوزه فناوری آی تی می پردازند، افراد مشهور دیگری نیز حضور دارند.

وب سامیت اکنون دیگر به بزرگترین و مهمترین اجلاس تکنولوژی جهان تبدیل شده است. در این اجلاس نه تنها کمپانی های بزرگ جهان، بلکه حضور بیش از ۷۰۰۰ مدیر اجرایی از شرکت های کوچک و بزرگ و استارتاپ های جوان نیز به شدت خودنمایی می کند. افرادی که در خط مقدم تکنولوژی بوده و کسب و کارهای اینترنتی را رهبری می کنند.