تفاهم نامه همکاری ترابرنت با سازمان بنادر و کشتیرانی

با توجه به اهمیت بسیار زیاد بنادر در حوزه ی حمل و نقل عمده کالا در کشور، به گزارش روابط عمومی شرکت ترابرنت حالا تفاهم نامه ای بین این شرکت و سازمان بنادر و کشتیرانی با موضوع هم اندیشی، همکاری و ایجاد کارگروه مشترک در زمینه تبادل اطلاعات در موضوعات مختلف به امضا رسیده است. پیرو این تفاهم و ظرفیت های قابل بهره برداری برای دو طرف، پیش بینی می شود که با توسعه سرویس های متناسب و تبادل اطلاعات عملیاتی قدم موثری در افزایش بهره وری سیستم حمل و نقل بواسطه ی هوشمند سازی برداشته شود. از جمله مزایای عمده می توان به تسهیل ورود ماشین ها به بنادر، کاهش توقف فیزیکی در محل بنادر و کمک به کاهش قاچاق کالا اشاره کرد.

این تفاهم نامه به شکل کلی باعث خواهد شد تا فعالیت بازارگاه الکترونیکی ترابرنت در بنادر سطح کشور با جدیت و اثربخشی بیشتری همراه باشد تا در نتیجه ی آن صاحبان کالا بتوانند از مبادی مختلف به مقصد بنادر و یا از مبدا بنادر به مقاصد مختلف با خیالی آسوده تر از سرویس های قابل ارائه ترابرنت استفاده نمایند. از طرف دیگر سازمان بنادر نیز قادر خواهد بود تا از طریق بخش دیگری از سرویس های ترابرنت، مدیریت فضای فیزیکی خود مانند درب ورود و خروج را بهینه تر و کاراتر انجام دهد.

استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات و هوشمند سازی در بهینه تر کردن سیستم حمل و نقل کشور می تواند زمینه ساز ورود به بازارهای منطقه ای و جهانی گردد که لازمه ی آن حضور فعال در مبادی گمرکی و ترانزیتی است. لذا چشم انداز این تفاهم می تواند نهایتا منجر به ایجاد اشتغال بیشتر و افزایش سهم صنعت حمل و نقل در تولید ناخالص ملی گردد. امید است ترابرنت به عنوان اولین بازارگاه الکترونیکی حمل و نقل کالا در کشور بتواند از این فرصت برای خدمت رسانی به کشور عزیزمان بهره جوید.