آیا دوران پایانه‌ها به پایان رسیده؟

مصایب بی‌پایان

از قدیم روش بارگیری به این صورت بوده که رانندگان در پایانه‌های بار تجمع کرده و عده‌ای تحت عنوان جارچی‌ها، بارها را اعلام و راننده‌ را ببر اساس فاکتورهای مختلف انتخاب می‎کنند. این روش و مسایل پیرامونش همیشه موجب نارضایتی و مشاجره بین تمام افرادی که در این میان نقش دارند می‌شود. از راننده و صاحب کالا گرفته تا شرکتهای باربری و دلالان. به خصوص که این سیستم به دلیل وجود واسطه‌ها بسیار غیر شفاف است و موجب می‌شود تا هزینه‌های حمل هم برای صاحبان کالا و هم برای رانندگان مقرون به صرفه نباشد.

یکی از بزرگترین اختلافات صاحبان کالا با شرکت‌های حمل و نقل، مساله کرایه بار بر حسب روز و دیگر هزینه‌های جانبی است. تجریه موفق اپلیکیشن‌های حمل مسافر مانند اسنپ و تپسی در زمینه حذف چانه‌زنی بر سر قیمت، نشان داد که استفاده از اپلیکیشن‌های حمل و نقل می‌تواند این مساله را به طور کامل حل کند.

 

پایانه‌های مجازی‌های به واقعیت تبدیل می‌شوند

مدیریت حمل بار در پایانه‌ها یکی از مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین کارها در زمینه حمل و نقل است. از انتخاب راننده و بار زدن گرفته تا پیگیری بار در طول مسیر و تحویل سالم و به موقع آن از جمله وظایف مدیریتی باربری‌هاست.

ترابرنت به عنوان اولین بازارگاه اینترنتی، با هدف حل این مشکلات پا به عرصه حمل و نقل گذاشت. این برنامه نقش پل ارتباطی بین رانندگان و صاحبان کالا از طریق تکنولوژی را ایفا می‌کند و لزوم حضور راننده و صاحب کالا در پایانه‌ها و در نتیجه مسایل حاشیه‌ای مربوط به آن را از بین می‌برد.

 

اپلیکیشن ترابرنت

این اپلیکیشن به عنوان سیستمی یک‌پارچه و جامع برای مدیریت حمل و نقل از پایانه‌ها در سراسر کشور. به صاحبان کالا این امکان را می‎‌دهد که با ثبت بار در سیستم، درخواست رانندگان مختلف را بررسی کرده و طبق اطلاعات و سوابق درج شده در پروفایل آن‌ها، راننده مورد نظر خود را انتخاب کنند.

با وجود قیمت‌گذاری‌های شفاف و مشخص در سیستم ترابرنت، می‌توان اطمینان داشت که دیگر مجبور به چانه زنی‌های معمول در پایانه‌ها نخواهید بود و بدون  اتلاف وقت و انرژی به دلیل لزوم حضور در پایانه، از طریق این اپلیکیشن مناسبت‌ترین قیمت (و نه کمترین قیمت) را برای بار خود در نظر گرفته و اعلام کنید.

نرخ بیمه ترجیحی، معافیت مالیاتی و امکان پرداخت اعتباری (فقط برای شرکت‌هایی که اعتبارسنجی شده‌اند) از جمله مواردی است که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

 

لینک دانلود اپلیکیشن صاحبان کالا در ترابرنت:‌

لینک دانلود نسخه اندروید صاحب کالا

لینک دانلود نسخه OS‌(اپل) صاحب کالا