درباره ترابرنت

ترابرنت (به انگلیسی Taraabarnet) اولین بازارگاه اینترنتی حمل‌ونقل کالا در ایران است. ترابرنت حاصل همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور نارین ایده پاسارگاد، حصین قشم، سامیکس و مهد تجارت گستران عطار است.

ترابرنت دو  اپلیکیشن جداگانه اما یکپارچه برای رانندگان و صاحبان کالا دارد.

با استفاده از ترابرنت، صاحبان کالا و ترخیص کنندگان در سیستم اعلام بار می‌کنند و راننده‌ها از طریق اپلیکیشن تلفن همراه، آمادگی خود برای حمل کالا از پایانه‌ها و مراکز تولید کالا را اعلام می‌کنند. صاحب کالا در طول مسیر می‌تواند بار را به صورت آنلاین رهگیری کند و پس از دریافت بار در مقصد، هزینه را به راننده می‌پردازد.

 

تاریخچه ترابرنت

ترابرنت ایده مشترک کیوان جعفری فشارکی، محسن فشارکی، سیدصابر سیدعلیدر سال ۹۴ است. آشنایی این افراد و صحبت در مورد ایجاد زیرساخت سیستم یکپارچه حمل‌ونقل، منجر به سرمایه‌گذاری مشترک آنها روی این پروژه شد. با شکل‌گیری ترابرنت، در سال ۹۵ شرکت‌های حصین و عطار سرمایه‌گذاری بر روی ترابرنت را شروع کردند. ورود این شرکت‌های سرمایه‌گذاری، باعث رشد سریع‌تر و شکوفایی ترابرنت شد.

رونمایی از اولین مجوز بازارگاه اینترنتی حمل و نقل کالا در ایران

روز سه شنبه ۷ آذر ماه ۱۳۹۶، طی مراسمی با حضور دکتر اسماعیل قادری فر، رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهندس فرامرز مداح، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سالن شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اولین مجوز رسمی بازارگاه اینترنتی حمل و نقل کالا در ایران رونمایی شد و به کیوان جعفری، مدیر عامل ترابرنت اهدا گردید.