حمل و نقل اصفهان

خط و نشان کشیدن انجمن شرکت‌های حمل و نقل اصفهان برای استارتاپ‌های لجستیک داخلی

اعتراض های بازار سنتی در واکنش به فعالیت استارتاپ‌ها همچنان ادامه دارد و شاهد حملات تندی نسبت به صاحبان کسب‌وکار از سوی این قشر هستیم. حوزه حمل و نقل یا همان لجستیک به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های صنعت کشور به‌تازگی بازیگران استارتاپی پیدا کرده که قصد تحول در آن را دارند اما مانند سایر کسب‌وکارهای نوپا، در معرض واکنشات تند بخش سنتی قرار گرفته‌اند. بعد از اعلام خبر کتک زدن برخی از کارکنان این مجموعه‌ها حالا خبر از تهدید و عدم همکاری حوزه حمل و نقل اصفهان با آنها خبرساز شده است.

دستور برای عدم همکاری

انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های حمل و نقل اصفهان طی یک دستورالعمل به روسای انجمن های صنفی شهرهای اصفهان، اردستان، خمینی شهر، دولت آباد، درچه، زرین‌شهر، شاهین شهر، شرق اصفهان، شهررضا، فلاورجان، گلپایگان، کاشان، مبارکه، نجف‌آیاد و فرآورده‌های نفتی ابلاغ کرده است که از هرگونه همکاری با استارتاپ‌های حمل و نقلی خودداری کنند (تصویر شاخص).

در این دستورالعمل که به امضای «عبدالرسول باقری»، رییس کانون حمل و نقل اصفهان رسیده تاکید شده است:« این تصمیم به دلیل خدشه وارد کردن فعالیت این استارتاپ‌ها به منافع شرکت‌های حمل و نقل موجود ومنافع صنفی اتخاذ شده است.»

«کیوان جعفری فشارکی»، مدیرعامل استارتاپ ترابرنت که در زمینه لجستیک فعالیت می‌کند، با اشاره به اینکه از شروع فعالیت خود همواره مورد تهدید و حتی خشونت واسطه ها و دلالان پایانه های حمل و نقل بوده‌اند از درگیری و تحصن برخی دلالان برای ممانعت از فعالیت‌های ترابرنت در پایانه حمل بار اصفهان خبر می‌دهد:

«در مدت کوتاه فعالیت ما در حوزه حمل و نقل اصفهان ، همکاران ما را در پایانه‌ها کتک می‌زنند و اجازه نمی‌دهند تا رانندگان کامیون به این سامانه بپیوندند. استارتاپ ها سعی دارند به بهترین شکل یک معادله برنده، برنده، برنده ایجاد کنند. بسیاری از کاربران استارتاپ‌ها امروزه شرکت‌های حمل و نقل هستند که برای صاحبان بار کامیون مناسب را از طریق اپلیکیشن ترابرنت انتخاب می‌کنند.»

به گفته وی اصفهان دومین استان بزرگ ایران از نظر تعداد رانندگان کامیون و حجم جابجایی کالاست. از آنسو «بابایی پور»، رئیس کانون انجمن صنفی کامیون داران استان اصفهان نظر مساعد‌تری نسبت به انجمن صنفی کافرمایی شرکت‌های حمل‌ونقل دارد و معتقد است که فرهنگ استارتاپی در بازار کامیون‌داران جا نیفتاده است:

« این مخالفت‌ها و جبهه‌گیری‌ها نشان می دهد هنوز فرهنگ هوشمندسازی حمل و نقل برای رانندگان کامیون استان ها جا نیفتاده است و به همین دلیل اغلب شرکت های حمل و نقلی نسبت به گسترش سریع اپلیکیشن‌های لجستیک نگران هستند و معترض شده اند.»

باید دید این اختلافات تا کی مانع از رشد استارتاپ‌های پیشرو در حوزه حمل و نقل خواهد بود. اکوسیستم اقتصادی ایران برای مقابله با رکود به راهکارهای جدید نیاز دارد و بازارگاه های هوشمند بهترین روش برای خلق ارزش در این ساختار ناکارآمد هستند. شاید بتوان گفت بهترین راهکار برای سامان دادن به این بازار آشفته این است که بتوانیم از پتانسیل‌های این بخش که یکی از مزیت‌های استراتژیک ایران در منطقه به شمار می‌رود استفاده کنیم.

1 پاسخ به “خط و نشان کشیدن انجمن شرکت‌های حمل و نقل اصفهان برای استارتاپ‌های لجستیک داخلی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *