تفاهم‌نامه توسعه دانش محور و بهبود در فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای، امضا شد

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم‌نامه توسعه دانش‌محور و بهبود در فعالیت‌های کلان و اختصاصی بخش حمل و نقل جاده‌ای، بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، یکی از سیاست‌های اصولی وزارت راه و شهرسازی را در این برهه حساس اقتصادی، توجه به ظرفیت‌های علمی در داخل کشور بیان کرد و اظهار داشت:
در شرایط کنونی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران  جاری است، سیاست اصولی و پابرجا برای استفاده از توان و ظرفیت ارزشمند علمی در داخل کشور در وزارت راه و شهرسازی اتخاذ شده و امروز ۲ نمونه از اجرای این سیاست معرفی می‌شود که یک اثر فرهنگی و بنیادین در نگاه سازمانی و رفتار سازمانی وزارت متبوع به شمار می‌رود.
اسلامی این دو تفاهم‌نامه را در حوزه هواشناسی و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد و افزود:
در بخش حمل و نقل جاده‌ای، تفاهم‌نا مه میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، هوشمندسازی حمل و نقل و در نتیجه افزایش بهره‌وری و بازدهی در بخش حمل و نقل جاده‌ای محقق شود.
وی با بیان این که حمل ونقل نقش اساسی در زندگی مردم و اقتصاد کشور دارد، افزود: هر چقدر نظام حمل و نقل کیفی‌تر و بهینه‌سازی شود، با حداقل مصرف حداکثر بازدهی فراهم می‌شود و با استفاده از فناوری‌های جدید، ناوگان حمل و نقل سهم بیشتری در کنترل قیمت تمام شده دارد و روند نوسازی ناوگان هم شتاب می‌گیرد.
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، امضای تفاهم‌نامه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای را سرآغاز همکاری‌های مشترک میان وزارت ر اه و شهرسازی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد و افزود:
این امر موجب خرسندی است که از توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی و متخصصین کشور در راستای بهبود در فعالیت‌های اقتصادی بهره‌گیری شده و تجهیزات ونرم‌افزارهای بومی متناسب با نیازهای داخل کشور آماده‌سازی و تدوین می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد:
با رفع موانع و توسعه همکاری‌های علمی و فناوری، محیط مناسبی برای پویایی و رشد اقتصادی در حوزه‌های مختلف فعالیتی در وزارت راه و شهرسازی فراهم شود.
عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان ر اهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای، با اشاره به سهم بالای ۹۰ درصدی حمل و نقل جاده‌ای در حمل و نقل عمومی کشور، اظهار داشت:
در سال گذشته، رویکرد جدیدی در این سازمان برای ارتباط منسجم با مراکز توسعه و فناوری در حوزه حمل و نقل و راهداری، شکل گرفت و قرارداد همکاری‌های علمی با مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دفتر مطالعات راهبردی منعقد شده است.
وی افزود: در ادامه این روند و به منظور استفاده از تجربیات موفق دنیا در زمینه توسعه و بهبود حمل و نقل کشور، ارتفای خدمات، بهره‌وری و تسهیل امور حمل ونقل کشور، تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت و امروز به امضاء رسید.
حسن‌نیا خاطرنشان کرد: از سوی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمیته‌های مشترک کاری تشکیل شده و جلسات این کمیته‌ها در حال برگزاری است.
این گزارش حاکی است تفاهم‌نامه یادشده از سوی منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید