"درحالی که استفاده از فناوری به سرعت بخشیدن، قابلیت اطمینان و اعتماد و ایمنی کمک می کند، رفتار آدم ها مهمترین تجربه در ترابر.نت است. و این یک خیابان دوطرفه بین رانندگان و دارندگان بار است. ما این استانداردهای ترابر.نت برای رانندگان و دارندگان بار ایجاد کرده ایم که بدینوسیله هر عضو ترابر.نت احترام متقابل، مسئولیت پذیری و حسن نیت را به اشتراک بگذارد. هزاران راننده و هزاران دارنده بار در استان های مختلف کشور! اعتماد چیزی است که می ماند! ما کاری کرده ایم تا شما به راحتی راننده خود را بشناسید و اعتماد کنید ما به نمایندگی از شما کلیه مدارک احراز هویت و شناسایی و حرفه ای رانندگان و مالکان کامیون را بررسی کرده ایم. بررسی صفحات کاربران با بررسی اطلاعات موجود در صفحات رانندگان تلاش کنید تا آنها را به درستی بشناسید. ارسال پیام از سیستم پیام رسان ما استفاده کنید تا بهتر رانندگان و کیفیت خدمات قابل ارایه آنها را بشناسید. ما به عنوان فرد قابل اعتماد دو طرف وظیفه انتقال پول را به عهده گرفته ایم و زیرساخت امنی را برای انجام دریافت ها و پرداخت ها ایجاد کرده ایم. دارندگان بار بعد از رزرو کامیون از طریق ترابر.نت هزینه های حمل و نقل خود را پرداخت خواهند کرد. دارندگان ناوگان بعد از اینکه محموله را به سلامت به مقصد رساندند کرایه حمل خود را به طور کامل و بدون هیچ کم و کسری دریافت می کنند. اینگونه است که لبخند بر لبان شما مینشیند. ما به صورت شبانه روزی و هر روز هفته آماده خدمت رسانی به شما هستیم با تیم پشتیبانی حرفه ای ما درتماس باشید. آنها انسان های واقعی و درستی هستند. "
"برخی از افراد سودجو و فرصت طلب در موقعیت، شرایط و مناسبت هایی که بتوانند عواطف و احساسات مردم را تحت تأثیر قرار دهند و از طریق سامانه های مختلف اقدام به ارسال پیامک هایی با عناوین مرتبط به مشترکان برندهای معروف کرده و آنها را به قید قرعه در جشنواره های مختلف به عنوان برنده اعلام می کنند و از آنها درخواست ارسال اطلاعات شخصی بانکی دارند. متأسفانه برخی از افراد به علت حسن اعتماد بیش از حد در دام این کلاهبرداران گرفتار شده و مبالغی را از دست می دهند. در یکی از این شگردها به تازگی پیامک هایی برای مشترکان تلفن همراه ارسال شده که آنها را به عنوان یکی از برندگان جشنواره معرفی کرده. نمونه متن ارسالی به شرح زیر می باشد: “مشترک گرامی شما برنده مبلغ 3/000/000ریال در جشنواره ترابر.نت شده اید. لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت با شماه ***** تماس حاصل فرمایید.” که پس از برقراری تماس از وی خواسته می شود مشخصات خود را از قبیل نام و نام خانوادگی و شماره ملی و ... را برای آنها ارسال نماید. بعد از ارسال مشخصات پیامکی مبنی بر صحت اطلاعات ارسالی و همسان بودن با اطلاعات فرد برنده برای او ارسال می شود و از وی خواسته می شود جهت واریز مبلغ، شماره حساب، شماره کارت، رمز دوم و دیگر مشخصات بانکی را برای آنها ارسال نماید. در این مرحله است که کلاهبرداری صورت می گیرد. ترابر.نت برندگان خود را فقط از طریق سایت اعلام می نماید و یا از طریق شماره تلفن ثابت و رسمی شرکت به شماره 02136603928 تماس می گیرد. از شما میخواهیم در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را به تیم پشتیبانی ما اطلاع دهید."
"این شگرد که باعث شد افراد ساده لوح زیادی قربانی حرص و طمع خود شوند به این علت حقه نیجریه ای لقب گرفته است که در آن فرد تبهکار از طریق پست الکترونیکی، ایمیل های فراوانی برای طعمه خود ارسال کرده و ادعا می کند شاهزاده بخت برگشته ای در نیجریه است که از بد ماجرا از سمت خود خلع شده و از آنجا که بدخواهان و دشمنان زیادی دارد می خواهد به صورت پنهانی مبلغ زیادی پول از کشور خارج کند، این شاهزاده تقلبی در ایمیل هایی که برای طعمه خود می فرستد وعده های وسوسه کننده زیادی به قربانی خود می دهد. در این روش فرد کلاهبردار بعد از این که طعمه خود را وسوسه کرد از او می خواهد از طریق تلفن یا فکس با او تماس بگیرد تا اعتمادش بیشتر جلب شود. بعد از این که کلاهبردار مطمئن شد طعمه به دام افتاده، از قربانی خود می خواهد برای انجام مقدمات کار مبلغی به او بدهد تا کارهای اولیه انجام شود، قربانی ها در این روش از 200 تا هزاران دلار خود را از دست می دهند. این گروه از کلاهبرداران دنیای مجازی سراغ تاجرهایی می روند که در دنیای مجازی فعال هستند. آنها بعد از شناسایی طعمه های خود برای آنها ایمیل هایی ارسال کرده و از این طریق از قربانیان می خواهند به حساب آنها پول واریز کنند. کلاهبردارهای دنیای مجازی به این شکل عمل می کنند؛ آنها وقتی به اطلاعات بازرگانان دست پیدا کردند، ایمیلی مشابه ایمیل طرف قرارداد بازرگانان می سازند و با ارسال نامه از طریق ایمیل جعلی به قربانیان خود می گویند شماره حساب شرکت تغییر کرده و بهتر است برای ادامه داد و ستد آنها مبلغ باقیمانده از قرارداد را به شماره حساب جدیدی که برایشان ارسال کرده اند، واریز کنند تا هر چه سریع تر اجناس خود را دریافت کنند."
"در شگرد جدید، کلاهبرداران ایمیل های انبوهی به کاربران بخصوص کاربران شرکت های تجاری، صرافی ها و یا افرادی که مبادلات و معاملات خود را از طریق ایمیل پیگیری میکنند ارسال کرده و کاربر بدون چک کردن مبدأ ایمیل آن را باز می کند و متأسفانه مورد نفوذ و حمله کلاهبرداران قرار می گیرد. این قبیل ایمیل ها این امکان را به کلاهبرداران داده تا توسط آن ایمیل قربانی را هک کرده و کاربر در هنگام Reply بدون اطلاع از این موضوع اطلاعات ایمیل خود را برای کلاهبردار ارسال کند. از این رو پلیس فتا از کلیه کاربرانی که در فضای مجازی و بخصوص بوسیله سرویسهای ایمیل اقدام به انتقال وجوه و معاملات تجاری می نمایند می خواهد تا قبل از هرگونه اقدام به پاسخگویی به این ایمیل ها به نکات زیر توجه نمایند: - هیچگاه اطلاعات کاربری خود را از طریق یک درخواست یا فرمی که با ایمیل دریافت کرده اید وارد نکنید. - همیشه برای وارد کردن اطلاعات حساس کاربری یک صفحه جدید در مرورگر خود باز کنید و آدرس آن وب سایت را به صورت دستی وارد کنید. - هیچگاه در یک ایمیل مشکوک به فیشینگ روی لینکی کلیک نکنید. - هیچگاه در یک ایمیل مشکوک به فیشینگ یا هر ایمیل ناشناخته دیگری، فایل¬های ضمیمه را باز نکنید. - برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربری همیشه از وب سایت های ایمن که باhttps:// شروع می-شوند استفاده کنید. - به طور مرتب فعالیت هایی که در حساب کاربری شما انجام می شود را زیر نظر داشته باشید. - به طور مرتب تراکنش های حساب بانکی خود را چک کنید. - بطور مرتب مرورگر خود را بروز کرده و همه وصله های امنیتی آنرا نصب وفعال نمایید. - کامپیوتر خود را با یک آنتی ویروس و آنتی اسپای ویر و یک فایروال مناسب و به روز محافظت کنید. - قبل از واریز کردن وجه معامله به غیر از ایمیل از طرق دیگر مثل تلفن یا فاکس تأییدیه شماره حساب را دریافت کنید. - عدم توجه به پیشنهادات اغواگرایانه ایمیلی - توجه به جعلی بودن یا اسپم بودن ایمیل - بازنمودن هدر ایمیل و دقت در جزئیات و آدرس ایمیل فرستنده و IP - ذخیره نمودن آدرس های مطمئن و تایید شده افراد مرتبط و طرف های معامله و انتخاب آدرس از فهرست مخاطبین به جای Reply - چک و تایید نهایی و قطعی اطلاعات مهم و کلیدی دریافتی از بستر ایمیل در نهایت پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش نمایند."
"عده‌ای کلاهبردار حرفه‌ای با استفاده از تلفن‌های اعتباری همراه با اقشارمختلف ارتباط تلفنی برقرارکرده و در قالب دریافت خدمات، سفارش انجام کار و تعلق جایزه مبادرت به کلاهبرداری از نوع «کارت به کارت» می‌کنند، گفت: در میان اقشار و حرفه‌های مختلف ممکن است که این شیوه کلاهبرداری رخ دهد اما یکی از ایده‌آل‌ترین گروه‌های هدف برای تحقق اهداف مجرمانه، افراد و گروه‌های فعال در حرفه پزشکی هستند. در این شیوه، کلاهبرداران با بهانه‌هایی همچون خرید و فروش کالا، اقدام به مذاکره اولیه با فرد می‌کنند که از خطای اول فرد برای توافق با فرد ناشناس استفاده کرده و شماره حساب بانکی فرد را مطالبه می‌کنند تا مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا مبلغ کامل جایزه به حساب فرد واریز شود، گفت: در این مرحله مالباخته خطای دوم خود که همان واگذاری شماره حساب بانکی به فرد نادیده و ناشناس است را مرتکب می‌شود و بعد از آن و پیرو همان مذاکره معطوف به درآمدزایی، مجدد با مالباخته در تماس تلفنی اعلام می‌شود که با وجود چندین مرحله تلاش، واریز وجه به حساب وی انجام نشده است."
"کلاهبرداري کارت به کارت به عنوان رايج‌ترين شيوه براي فريب و خالي کردن حساب عابر بانک است. ممکن است برخي افراد سود جو و فرصت طلب با ارسال پيامک با مضمون اينکه «در يک قرعه کشي برنده جايزه شده‌ايد » و يا با معرفي خود در قالب کارمند ترابر.نت با شماره موبایل اعتباري ضمن تماس با شهروندان شماره حساب يا شماره کارت عابر بانک آنها را به قصد واريز وجه، دريافت کرده و پس از مدتي طي تماس تلفني با قرباني از او مي‌خواهند تا حساب بانکي خود را کنترل کند در حاليکه هيچ مبلغي به حساب قرباني واريز نشده است. در ادامه فرد کلاهبردار با اعمال شيوه هاي متقلبانه، قرباني را به پاي دستگاه عابر بانک کشانده و با اعلام اينکه داراي حساب ارزي مي‌باشد از وي مي‌خواهند زبان دستگاه ATM را به انگليسي تغيير دهد. فرد کلاهبردار با سوء استفاده از عدم تسلط و آشنايي قرباني به زبان انگليسي با شگرد خاصي، رمز اينترنتي حساب بانکي قرباني را گرفته که باعث انتقال مبلغي به حسابي که کلاهبردار آن را ""کد"" معرفي مي‌کند، مي‌شود. به هيچ عنوان، به اين گونه تماس‌ها اعتنايي نکرده و توجه داشته باشيد براي واريز وجه به حساب عابر بانک نيازي به حضور صاحب کارت در کنار دستگاه خودپرداز نيست و عنوان اين موضوع که« در انتقال وجه با استفاده از شبکه شتاب اشکالي رخ داده» ، صرفاً شگردي است که کلاهبرداران از آن براي خالي کردن حساب عابر بانک و تحصيل رمز دوم شهروندان استفاده مي‌کنند ضمن اينکه اينگونه افراد بيشتر از شماره‌هاي اعتباري براي تماس استفاده مي‌کنند، پس در پاسخگويي به اين شماره‌ها بيشتر دقت کنيد."
فرایندها و سیستم های طراحی شده در سایت همه و همه برای ایجاد امنیت و اطمینان خاطر شماست، لذا به شما توصیه میشود که به پیشنهادات طرف مقابل مبنی بر تعاملات خارج از بخش ها و فرایندهای سایت تن در ندهید چرا که امکان تقلب و کلاهبرداری را افزایش میدهد و امکان حمایت از شما را در هنگام کلاهبرداری ها و تقلب های روی داده از بین میبرد.
"دبه کردن و افزایش بهای خدمات طبق قوانین ترابر.نت نیازی نیست شما هزینه های مازاد دیگری به رانندگان خود بپردازید. اگر آنها چنین درخواستی از شما دارند شما میتوانید این موضوع را به تیم پشتیبانی ما اطلاع دهید. عدم تحویل محموله و یا صدمه به محموله اگر آنها چنین کاری انجام شد، شما میتوانید این موضوع را از طریق روش هایی که در بخش های دیگر اشاره شد پیگیری کنید."
"کلاهبرداران اغلب از یک خط تلفن VoIP مانند GoogleVoice و یا مشابه MagicJack برای پنهان کردن مکان / هویت واقعی خود را (معمولا خارجی) استفاده می کنند. اگر از یک خط موبایل اعتباری و مکان های پر سر و صدا و خش خش صوت با شما تماس گرفته شد، ممکن است تماس از یک خط تلفن VoIP انجام شده باشد، اگر چه خطوط اعتباری و تلفن voip را می توان برای مقاصد مشروع استفاده کرد، اما اغلب در طرح های تقلب استفاده می شود. بعضی وقت ها به نظر می رسد که مشتری کرایه حمل بسیار خوبی پرداخت میکند. آیا به شما پیشنهاد حمل یک بار کوچک که حتی با وانت قابل حمل است برای حمل به جایی در 100 کیلومتری در قبال پرداخت 5 میلیون داده شده است!؟ و مشتری این آمادگی را دارد تا کرایه حمل را بصورت پیش کرایه و نقدا بپردازد!؟ حتما به دارنده بار شک کنید و اطلاعات کامل تماسش را بگیرید. شما ممکن است توسط مقامات مورد بازجویی قرار بگیرید و می تواند به نظر برسد مانند شما همدست مجرم هستید."
"ممکن است بعضی از دارندگان بار و یا دارندگان ناوگان از بیمه های دیگری جز بیمه های ارایه شده در ترابر.نت استفاده کنند، از آنجایی که ترابر.نت نمیتواند آن بیمه ها را تصدیق و یا تایید کند به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از خسارات و یا آسیب های آتی از بیمه عرضه شده در ترابر.نت استفاده کنید. ما با مذاکره با بهترین بیمه گرهای حوزه حمل و نقل توانسته ایم برای شما قیمت های بسیار مناسب با پوشش دهی های مناسب تری را تامین کنیم. لذا برای اینکه بتوانید حمایت های همه جانبه ترابر.نت را داشته باشید به شما توصیه میشود حتما محموله های خود را تحت پوشش بیمه ارایه شده در ترابر.نت قرار دهید."
"اصولا بيمه‌ حمل‌ و نقل‌كالا پوششي‌است‌ كه‌ بيمه‌گر درمقابل‌ دريافت‌ حق‌بيمه‌ متناسب‌ با پوشش‌ بيمه‌اي‌ ازبيمه‌گذار، تعهد مي‌كند كه‌ چنانچه‌ كالاي‌ مورد بيمه‌ در جريان‌ حمل‌ و جابجايي‌ ازمبدأ به ‌مقصد مندرج‌ در بيمه‌نامه‌ و به ‌علت ‌وقوع ‌يكي ‌از خطرات ‌مندرج‌ در بيمه‌نامه ‌تلف‌ و يا دچار خسارت ‌شد و يا بيمه‌گذار براساس‌ قوانين‌ و مقررات ‌بين‌المللي‌ متحمل ‌پرداخت‌ هزينه‌هايي‌گرديد، زيان‌ وارد به‌كالا را جبران‌ كرده‌ و هزينه‌ها را هم‌ بپردازد. البته‌علاوه ‌بر پوشش هاي‌ گفته‌شده‌، دربعضي از موارد زيان‌ وخسارات ‌وارد به ‌اشخاص ‌ثالث‌ هم‌ تحت‌ پوشش‌ اين ‌بيمه‌نامه‌ها قرار مي‌گيرد. بیمه های باربری داخلی بیمه های باربری نه تنها در بر گیرنده حمل های است که یک سوی آنها خارج از کشور می باشد بلکه برای حمل های داخلی نیز صاحبان کالا می توانند نسبت به ابتیاع این نوع بیمه نامه ها اقدام کنند. پوشش داخلی: در بیمه نامه های باربری داخلی خطرات تحت پوشش به دو دسته خطرات اصلی و اضافی تقسیم می شود که به شرح ذیل می باشد: خطرات اصلي : این خطرات از آن جهت اصلی نامیده می شوند که ارتباطی به ماهیت مورد بیمه ندارد و تواتر آنها بیشتر از سایر خطرات مرتبط با کالاهای خاص می باشد این خطرات عبارتند از: آتش سوزي و حادثه وسيله نقليه شامل تصادف , واژگون شدن و پرت شدن وسيله نقليه خطرات اضافي : این گروه از خطرات متنوع بوده و بیشتر مرتبط با نوع کالا می باشد که با درخواست بیمه گذار و پرداخت حق بیمه اضافی می توان آنها را پوشش داد. خطرات رایج اضافی عبارتند از: برخورد جسم خارجي با مورد بيمه پرت شدن محموله از روي وسيله نقليه ؛ مشروط بر اينكه كالاي خسارت ديده به رويت بيمه گر رسيده باشد. بارگيري و تخليه مورد بيمه سرقت كلی محموله همراه با وسیله نقلیه با فرانشيز 20 درصد ارزش محموله نکته: خطرات اصلي بصورت پیش فرض درشرایط خصوصی بیمه نامه های باربری داخلی چاپ میشود و خطرات اضافي بايد پس از اخذ درخواست بیمه گذار با دریافت حق بیمه اضافی، در ذیل خطرات اصلی در شرایط خصوصی درج گردد. نکته: ذكر شماره وسيله نقليه و بارنامه در متن بيمه نامه الزامي است . در غیر اینصورت متن ذیل در شرایط خصوصی بیمه نامه باید درج گردد. "" بيمه گذار موظف است پيش از شروع حمل شماره وسیله نقلیه و بارنامه را کتباً را به بيمه گر اعلام نمايد . در غیر اینصورت بیمه گر هیچگونه تعهدی در قبال خسارت وارده نخواهد داشت."" مدت اعتبار بيمه نامه هاي باربری داخلي روز پس از رسيدن كالا به انبار مؤسسه حمل و نقل یا به محض رسيدن كالا به انبار بيمه‌گذار هر كدام که زودتر تحقق یابد. بيمه نامه باربري داخلي موردي و قرارداد بيمه باربري حمل ونقل داخلي چه تفاوتهائي دارند ؟ در بيمه نامه موردي براي هر حمل يك بيمه نامه مجزا صادر گرديده و مي بايست كه مبلغ حق بيمه هر بيمه نامه قبل از حمل به حساب بيمه گر واريز شود ولي در قرارداد بيمه باربري ، بيمه گذار پس از انعقاد قرارداد نسبت به درج مشخصات هر حمل در جدول پيوست قرارداد اقدام نموده و در نهايت مبلغ حق بيمه با صدور الحاقي در دوره هاي مشخص زماني (مثلا"" هر دو هفته يك بار) تعيين و پرداخت مي گردد. .به اين ترتيب با رعايت مفاد قرارداد ، كليه محموله هاي بيمه گذار در كليه ساعات شبانه روز تحت پوشش بيمه قرار مي گيرد."
"برای شفافیت، ترابر.نت ... ترابر.نت یک بازارگاه بی طرف است: ترابر.نت تامین کننده خدمات حمل و نقل، حمل محموله یا واسطه معامله نمی باشد. سایت ما به عنوان مرجعی که در آن مشتریان حمل و نقل و ارسال محموله و کالا و دارندگان ناوگان می توانند یکدیگر پیدا کرده و به توافق برسند، عمل مینماید. ما در تراکنش های بین مشتریان و ارایه دهندگان خدمات دخالتی نداریم. در نتیجه ما هیچ کنترلی بر کیفیت، ایمنی یا جنبه های قانونی تراکنش هایی نداریم که در وب سایت ما رخ می دهد. ترابر ادعاهای دارندگان ناوگان را با توجه به گواهینامه، بیمه و ثبت نام از پیش تعیین نکرده و مورد تصدیق قرار نمی دهد. ما، وب سایتمان و ابزار های سیار به صورت مجزا به عنوان مراجعه بی طرف و مراکز دیجیتالی فعالیت می نماییم که در آنها دو شخص می توانند بر سر قیمت برای نوع خاصی از خدمات به توافق برسند. ما مرجعی بی طرف برای این ارتباط بین شما و سایر اعضا می باشیم. ما ارتباط با شما و خدمات شما را مورد موافقت قرار نمی دهیم و شما تایید و تصدیق می نمایید که ما خدمات را برای ما تامین نکرده و به هیچ وجه مسئول کمک به شما در هیچ حالتی برای تامین خدمات نمی باشیم. ما نمی توانیم و تضمین نخواهیم کرد که توانایی اعضا را برای تکمیل تکمیل پرداخت در ازای هر یک از خدمات ارایه شده تا چه میزان است. به علاوه به دلیل مشکلات تایید صلاحیت افراد، خصوصا در اینترنت، ما نمی توانیم به هیچ شیوه ای هویت یا توانایی اعضا برای پرداخت در ازای خدمات تامین شده را تضمین کرده و این کار را نخواهیم کرد. شما توافق و تصدیق می نمایید که هر یک یا تمامی پیشنهادات، مکتبات، خواه شفاهی یا کتبی، یا هر گونه از ضمانت نامه ها یا نمایندگی ها مرتبط با تامین خدمات از سوی ما نبوده و خصوصا و به تنهایی بین شما و عضو دیگری می باشند. از آنجاییکه ما در تراکنش های بین مشتریان و دارندگان ناوگان دخالتی نداریم، هیچ کنترلی بر دقت لیست ها، توانایی دارندگان ناوگان برای اقلام مورد تراکنش، توانیی مشتری برای ارسال اقلام را نخواهیم داشت. ما نمی توانیم ضمانت نماییم که مشتری یا دارندگان ناوگان دقیقا ارسال را کامل نمایند. این مهم است که همه موارد بالا را زمانی که کالا یا پولی را با دیگر اعضا جابجا میکنید."