رانندگان قابل اعتماد، وسایل حمل مطمئن و چک شده، قیمت پایین تر، نظم و دقت بیشتر، قابلیت نظارت و ردیابی، بیمه بار ارزان تر، گزینه های قابل انتخاب بیشتر، سریع و با صرفه، صرفه جویی در هزینه و در نهایت و از همه مهمتر کمک به محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا
ترابر.نت برای ترخیص کاران این امکان را فراهم کرده است تا با شیوه ای مناسب محموله های متعدد مشتریان خود را ارسال نمایند و اطلاع دقیق از موقعیت محموله در اختیار مشتریان قرار دهند.
"از آنجا که ترابر.نت یک بازارگاه آنلاین است و این امکان برای همه ارایه دهندگان حمل و نقل وجود دارد تا در این سایت حضور داشته باشند و پیشنهاد های خود را ارایه کنند، فضای رقابتی و سالم ایجاد شده این امکان را فراهم میکند که پیشنهاد ها حمل شگفت انگیر و جذابی برای حمل محموله های شما ارایه شود. سیاست قیمت‏ گذاری در ترابر.نت مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. به طور کلی قیمت‏‌ها در ترابر.نت کاملا مناسب و رقابتی بوده و سفارش در ترابر.نت برای مشتریان به صرفه است. سیاست قیمت‌ گذاری در ترابر.نت منصفانه است و برای هر مشتری در هر گوشه‏‌ای از کشور قیمت‏‌ها شفاف هستند. همچنین قیمت همه خدمات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‏‌ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند. با در نظر گرفتن امکان استفاده از طرح‌های تشویقی و تخفیفات ویژه ترابر.نت و سرویس‌‏های ارزش افزوده سطح قیمت‏‌ها در ترابر.نت بیش از پیش مناسب ارزیابی می‌شوند."
در حال حاضر ترابر.نت در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز دفتر دارد.
شما میتوانید توافقنامه کاربری برای استفاده از خدمات ترابر.نت را در قسمت حساب میز کار من مشاهده نمایید.
شما میتوانید بعد از اینکه حمل محموله کامل انجام پذیرفت به صفحه کاربری راننده خود رفته نمره ارزیابی خود از عملکردش را اعلام نمایید.
"ما همیشه کاربران را تشویق می کنیم اختلاف را بین خود حل و فصل شود. در بعضی بین دو کاربر دارنده بار و راننده اختلاف بوجود می آید. مواردی نیز عدم پاسخ دارنده بار، عدم آزاد سازی پرداخت امن پس از تحویل محموله یا عدم پاسخ راننده، عدم تحویل به موقع محموله یا عدم تطبیق برنامه حمل درخواست شده با برنامه انجام شده یا موارد مشابه دیگر. یکی از مزایای ترابر.نت برای دارنده بار و راننده این است که تا زمانی که دارنده بار محموله را تحویل نگرفته و از انجام کار رضایت کامل پیدا نکرده است پرداخت امن را آزاد نمی کند. بنابراین زمانی که مشکلی بین دو کاربر پیش بیاید می توانند برای تحویل پرداخت امن اختلاف ایجاد کنند. نکته۱: اختلاف فقط بر برای پرداخت امن ایجاد شده می تواند ایجاد شود، بنابراین اگر کارفرما مبلغ کمی پرداخت امن ایجاد کرده باشد و راننده محموله را تحویل داده باشد نمی تواند در اختلاف درخواست مبلغ بالاتر نماید نکته۲: اختلاف نمی تواند لغو شود. بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید اختلاف ایجاد نکنید. هر دو کاربر (دارنده بار، راننده) می توانند اختلاف ایجاد کنند. اختلاف از سه مرحله تشکیل شده است ۱- مذاکره ۲- پیشنهاد آخر ۳- داوری مذاکره دارنده بار یا راننده می تواند از طریق صفحه میزکار اختلاف ایجاد کند پس از ایجاد اختلاف تمام امکانات میزکار غیر فعال می شود هر دو کاربر می بایست محموله را از طریق بخش اختلاف پیگیری کنند. نکته۳: زمانی که برای محموله اختلاف ایجاد می شود امکان رتبه و نظر وجود نخواهد داشت و ممکن است آمار اختلاف در پروفایل کاربر نمایش داده شود که بصورت غیر مستقیم روی رتبه کاربر تاثیر منفی خواهد داشت در هنگام ایجاد اختلاف کاربر می بایست دلیل خود را برای ایجاد اختلاف شرح دهد و مبلغی را که راضی به پرداخت است (دارنده بار) یا مبلغی که راضی به دریافت است (راننده) مشخص کند. نفر مقابل از طریق اطلاعیه و پیامک و یا اعلانات مطلع شده و می بایست ظرف مدت ۵ روز به اختلاف پاسخ دهد در غیر اینصورت کسی که اختلاف را ایجاد کرده ممکن است مبلغ اختلاف (مبلغ پرداخت امن) را پس از تائید مدیریت دریافت کند. در این مرحله هر دو کاربر می بایست دلایل و مدارک برای صحت گفته های خود را ضمیمه کنند. بخش چانه زدن: هر دوکاربر می توانند از طریق این بخش مبلغی که حاضر به دریافت یا پرداخت هستند را ثبت کنند. در صورت توافق نفر مقابل با پیشنهاد ارسال شده. پیشنهاد اجرا و اختلاف بسته خواهد شد. پس از گذشت ۵ روز امکان درخواست داوری فعال می شود پیشنهاد آخر هر زمان یک کاربر هزینه داوری را پرداخت کند کاربر مقابل ۵ روز مهلت دارد تا هزینه داوری را پرداخت کند. اگر هزینه داوری پس از ۵ روز پرداخت نشود هزینه داوری و مبلغ پرداخت امن پس از تائید مدیریت به حساب کاربری که درخواست داوری را ایجاد کرده بود واریز می شود و اختلاف بسته خواهد شد. اگر در این بین اختلاف از طریق بخش چانه زدن حل شد اختلاف بسته شده و هزینه داوری به کاربری که پرداخت را انجام داده بود باز می گردد. و اگر کاربر دوم هزینه داوری را پرداخت کند اختلاف به مرحله داوری می رود. داوری تیم ترابر.نت بر اساس تمام گفته ها و مستندات که در صفحه اختلاف ثبت شده، اختلاف را بررسی می کند و نتیجه داوری را اجرا می کند. هزینه داوری به شخصی که درصد بیشتری را کسب کرده بازگردانده خواهد شد. "
"بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک محموله را ثبت نمایید، اما برای انجام مراحل بعدی ثبت سفارش باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام پرداخت، عضویت خود را تکمیل نمایید. با عضویت در ترابر.نت می‌توانید: - سریع‌تر و ساده‌تر سفارش دهید - به سادگی سوابق سفارشات و فعالیت‌های خود را مدیریت کنید - لیست علاقمندی‌های خود را بسازید و تغییرات آنها را دنبال کنید - نقد، بررسی و نظرات خود را با دیگران به اشتراک گذارید"
شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.
"بله، اگر شما ترخیص کار هستید و یا مدیر و یا کارشناس بخش لجستیک یک کارخانه هستید، این امکان برای شما مهیا است تا برای مالکان واقعی ثبت سفارش نمایید. در مرحله بعد از انتخاب راننده و قبل از پرداخت شما میتوانید اطلاعات مالک واقعی را اضافه نمایید."
"بله، در مرحله اطلاعات سفارش و بخش ""شخص حقوقی هستید؟""، با کلیک روی عبارت ""اطلاعات حقوقی خود را تکمیل/ ویرایش کنید."" به صفحه ویرایش اطلاعات کاربری منتقل خواهید شد و با انتخاب گزینه "" تکمیل اطلاعات حقوقی برای سفارش سازمانی"" و وارد کردن و ثبت مشخصات سازمان موردنظر، می‌توانید برای سفارش سازمانی و دریافت فاکتور رسمی و گواهی ارزش افزوده اقدام کنید. همچنین با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه "" تکمیل اطلاعات حقوقی "" و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند."
خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان ترابر.نت با شما تماس خواهند گرفت.
خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند.
کارشناسان ما فقط از طریق شماره 02136603928 و ایمیل sos@taraabar.net با شما در تماس خواهند بود.
در حال حاضر محاسبه تخفیف برای همه مشتریان فقط بر اساس سیستم ترابر بن امکان پذیر است. شما می‏‌توانید با خریدهای پیوسته از حداکثر تخفیفات ممکن برای خود و سازمان خود بهره‌مند شوید. برای مشاهده ویدئوی آموزشی ترابر بن و دریافت اطلاعات بیشتر می‌‏توانید به صفحه ترابر بن، روشی برای حمل ارزان‌تر مراجعه کنید.

Menu 7

7Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Menu 8

8Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.