"پس از ورود به سایت با حساب کاربری دارنده بار، میزکار فعال می شود. شما در این بخش میتوانید پیام ها، محموله های خود را مشاهده نمایید. همچنین دسترسی به بخش تنظیمات کاربری و راهنما خواهید داشت."
"در این قسمت شما امکان بازنگری و ویرایش اطلاعات محوله های خود را دارید. همچنین با استفاده از فناوری ردیابی ای که ما در اختیار شما قرار داده ایم میتوانید موقعیت محموله ها و کامیون های حمل را ردیابی نمایید. اگر رانندگان امکان اشتراک گذاری موقعیت را در نرم افزار موبایلی خود فعال کرده باشند، شما میتوانید از لحظه بارگیری تا تحویل، محموله خود را ردیابی کنید. . "
هر زمان رانندگان برای محموله شما پیشنهاد ارسال کنند یا پیشنهاد خود را ویرایش کنند شما از طریق پیامک و یا اعلانات در سایت و نرم افزار موبایلی خود آگاه می شوید.
"هنگامی که راننده ای پیشنهاد حملی بر روی محموله شما بدهد، شما این امکان را دارید که بپذیرید و یا رد کنید. میتوانید کلید سبز پذیرش در قسمت سفارشات را برای تکمیل فرایند و تایید و نهایی سازی رزرو انتخاب نمایید. اگر شما پیشنهاد حمل را دوست ندارید، میتوانید با فشردن کلید رد و بیان دلیل رد از آن پیشنهاد رد شوید و پیشنهاد دیگر را مورد بررسی و تایید قرار دهید. زمانی که شما پیشنهادی را میپذیرید، شما یک ایمیل و یا پیامک حاوی اطلاعات تماس راننده دریافت خواهید کرد."
"رانندگان این امکان را دارند هنگام ارایه پیشنهاد حمل، زمان انقضا برای پیشنهاد خود قرار دهند. به صورت پیش فرض، پیشنهاد حمل 24 ساعت بعد از زمان پایان محموله شما منقضی میشود. به هرحال، رانندگان میتوانند محموله ای را در زمان مشخص رزرو نمایند، پیشنهاد حمل میتواند همزمان با اتمام حراج معکوس منقضی شود. رانندگان همچنین میتوانند خود پیشنهادات خود را حذف نمایند. چرا که آنها نمیتوانند به طور همزمان تعداد زیادی از محموله ها را رزرو نمایند. شما میتوانید اطلاعات و حالت پیشنهادات حمل شامل انقضا و لغو و ... را در قسمت محموله های من در میزکار خود مشاهده نمایید. همچنین شما میتوانید با مراجعه به صفحات رانندگان و فشردن کلید «درخواست پیشنهاد حمل» از آنها دعوت نمایید."
"شما میتوانید با مقایسه ظاهر کامیون آمده در محل بارگیری با اطلاعات ثبت شده در سایت کامیون و راننده خود را شناسایی کنید. اطلاعات کامیون و راننده باید با آنچه در وبسایت قید شده است مطابقت داشته باشد. "
"در ابتدا میتوانید با شماره موبایل راننده تماس حاصل فرمایید و علت را جویا شوید. اگر راننده سرقرار حاضر نشد... بعضی وقت ها رانندگان در جاده هستند و فکر می کنند به موقع می توانند خود را برسانند ولی اینطور نمیشود! اگر شما تلاش میکنید تا با راننده خود تماس حاصل کنید و موفق نمیشوید، تیم پشتیبانی ما آماده است تا به شما کمک کند، در اسرع وقت با ما تماس بگیرید. اگر راننده شما تاخییر دارد... جاده پر است از اتفاقات و حوادث که میتواند منجر به تاخییرات شود. اول، تلاش کنید تا با راننده تماس بگیرید، آنها موظفند تا شما رو از آخرین وضعیت محمول و جابجایی مطلع کنند. اگر مشکلی پیش آمده که شما نمیتوانید با راننده تماس حاصل کنید، با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد تا به شما کمک کنیم."
اگر شما نیاز به تغییر زمان بارگیری دارید، میتوانید از صفحه زمان بارگیری استفاده نمایید، سریعترین و آسان ترین راه برای اینکار تماس با راننده و هماهنگی تلفنی با اوست. شما میتوانید شماره راننده خود را در قسمت بالای فاکتور حمل خود پیدا نمایید. برای بعضی از رانندگان سخت است که شماره و اطلاعات محل بارگیری را از فاکتور پیدا کنند، لذا به شما توصیه میشود که حتما اطلاعات تماس خود و محل بارگیری را به طور کامل به راننده بدهید.
"اگر شما احتمال میدهید که محموله شما دزدیده شده است.... با ما تماس بگیرید! این معمولا اتفاق افتاده است که اتفاقات ساده ای روی داده است که موجب تاخییر رانندگان شده است و یا اقلامی از محموله در بار مشاهده نشده است، اما اگر شما بر این باورید که اقلامی از محموله شما مفقود شده است و یا محموله به طور کل به دست شما نرسیده است، ما شما را راهنمایی و حمایت خواهیم کرد. اگر محموله شما با صدمه و آسیب به دست شما رسید.... اگر برای محموله شما اتفاقی افتاده و محموله شما آسیب دیده است و شما بیمه نامه و ضمانت نامه از ترابر.نت خریداری کرده اید، طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید. و اگر اینکار را نکرده اید شما باید از راننده خود بپرسید که آیا بیمه مسئولیت دارد و یا خیر! و مسئله را مابین خود حل و فصل نمایید."
احتمالا شما گزینه محموله محرمانه را انتخاب کرده اید.
بله، شما با انتخاب گزینه محموله محرمانه هنگام ثبت بار میتوانید از نمایش اطلاعات محموله برای کاربران غیر عضو جلوگیری نمایید.
بارنامه و رسید محموله را امضا نمایید، پس کرایه را به راننده تحویل و رسید دریافت کنید، و در صورتی که به بار آسیب رسیده با بیمه تماس بگیرید و در آخر به راننده خود امتیاز و نمره دهید.
"بازخورد بخش بسیار مهمی از بازارگاه ترابر.نت است. نوشتن بازخورد خیلی مهم است چرا که بهترین راه برای نشان دادن تجربه شما به دیگر مشتریان خدمات حمل و نقل با راننده انتخابی شماست. ترابر.نت این امکان را برای شما مهیا کرده است تا بتوانید به راحتی نظر خود را اعلام کنید و این به دیگر مشتریان تصویر ذهنی بهتری برای کار با راننده انتخابی شما میدهد. زمانی که برنامه حمل شما به پایان رسید، شما این امکان را دارید تا نظر خود را بنویسید. همچنین شما ایمیلی شامل لینک به بخش بازخورد دریافت خواهید کرد. همچنین شما میتوانید تجربه کار با راننده خود را با کلمات مثبت، منفی و معمولی بیان کنید و یا با یه توضیح مختصر. وقتی شما نظر خود را مینویسید در صفحه راننده به نمایش درخواهد آمد و او این امکان را خواهد داشت تا روی آن پاسخ دهد. به شما توصیه میکنیم مودب، راستگو، دوستانه و حرفه ای عمل کنید."

Menu 6

6Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Menu 7

7Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Menu 8

8Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.