دریافت کرایه حمل به این صورت می باشد که سی درصد از کرایه حمل بار به صورت اینترنتی برای تضمین بار به ترابر پرداخت می شود و مابقی توسط خود راننده از صاحب بار دریافت می شود
مزایای ترابر نت برای رانندگان این می باشد که تسهیل در یافتن بار در مبدا و پیدا کردن و تضمین بار برگشت وبالا بردن تعداد سرویس ها
بهترین نوع ارتباط با مشتری این گونه است که فرآیند باربری خود را تکمیل کنید اگر درخواست شما تایید شد و فرآیند رزرو کامل شد به ایمیل شما یا در قسمت صندوق دریافت نرم افزار اطلاعات مشتری برای شما ارسال می شود ما به شما توصیه می کنیم که در فرآیند تماس با مشتری خود را به مشتری معرفی کرده و اجازه دهید مشتری آگاه شود که شما در حال حرکت برای جا به جا کردن بار مشتری هستید و در جریان آخرین تغییرات قرار گیرد شما می توانید اطلاعات مشتری را در برگه رزرو و در قسمت جزییات مشاهده کنید.
براساس ماده 388 اصلاحي قانون تجارت متصدي حمل و نقل به استناد بارنامه هاي صادره در قبال ارسال كنندگان ويا صاحبان كالا مسئول بوده و هرگونه خسارت بوجود آمده به عهده آنها مي باشد. با خريد اين بيمه نامه متصديان حمل و نقل مي توانند مسئوليت خود را در قبال صاحبان كالا و ارسال كنندگان تحت پوشش قرار دهند. بديهي است خسارت وارده به بار در بيمه هاي باربري و مسئوليت متصدي حمل و نقل در اين بيمه نامه تحت پوشش قرار خواهد گرفت .
برای دریافت کرایه حمل پس از یک هفته به صورت اتوماتیک پول به حساب شما واریز می شود و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد در صورت واریز نشدن می توانید از طریقمجرای ارتباط با مشتریان پیگیری کنید تا ایراد رفع شود.
گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.
واریز پول در سیستم ترابرنت از طریق صفحه خود بانک می باشد و از امنیت بالای بانکی برخوردار می باشد
در طرح شرکت ترابر نت برای رانندگان وفادار سیستم در سیستم ما مزایایی در طرح توسعه طراحی شده برای بالا بردن انگیزه کاری رانندگان.
در سیستم ترابر تعرفه قیمتی برای هر مسیر تعیین شده اما در نهایت امر برای کنار زدن دلالان و شرکت های واسطه به صورت مستقیم با صاحب بار طرف هستید و توافق نهایی بر اساس پیشنهاد وتوافق دو طرف می باشد
دفاتر ترابر در حال حاضر در چهار شهر بزرگ وصنعتی ایران مشهد تهران و اصفهان وتبریز دایر می باشد
شما میتوانید توافقنامه کاربری برای استفاده از خدمات ترابر.نت را در قسمت حساب داشبرد من مشاهده نمایید.
"امیدواریم شما کامیون خود را بیمه بدنه کرده باشید و در مواقعی که این اتفاقات رخ میدهد از خود محافظت نمایید. در غیر این صورت باید از طریق حل و فصل اختلاف با کارفرما موضوع را پیگیری نمایید و میتوانید تیم پشتیبانی ما را نیز در جریان قرار دهید."
شما میتوانید فقط برای کمک راننده های خود که به تیم پشتیبانی ما اعلام کرده اید پیشنهاد حمل بدهید.