"ترابر.نت پس از اتمام جابه جایی بار و تایید دارندگان بار پس از هفت روز پیش کرایه دریافت شده را به کارت بانکی ثبت شده در سیستم اطلاعات حساب شما واریز می کند. توجه!: دقت داشته باشید نام دارنده کارت باید با نام شما مشابه باشد. یعنی این امکان وجود ندارد که حق الزحمه شما به حساب همسر، برادر، خواهر و یا دوستان شما واریز شود. ما فقط پول را به حساب شخص شما واریز میکنیم."
پرداخت به صورت نقدی در سیستم ترابر برای تسهیل امور حاملان بار و صاحبان بار تعریف نشده و صرفا عملیات پرداخت اینترنتی می باشد
به روز رسانی اطلاعات کارت شما پس از ورود به صفحه کاربری و ورود به قسمت اطلاعات کارت بانکی تغییر یا به روز رسانی می شود
قسمت «تصفیه‌حساب»، شما را به صفحهٔ تصفیه‌حساب‌ها هدایت می‌کند که در آن‌جان می‌توانید در جریان جزئیات تصفیه‌حسابتان با ترابر.نت قرار بگیرید. همچنین در سربرگ «نکات» می‌توانید قواعد و نکات مربوط به تصفیه‌حساب را مرور کنید.
"بهترین و ساده ترین روش دریافت کرایه حمل و حق الزحمه استفاده از کارت های اعتباری میباشد. ما کار را برای شما ساده کردیم و شما میتوانید از کارت اعتباریتان با موبایل خود عکس گرفته و در قسمت تصفیه حساب ثبت نمایید. به شما توصیه میکنیم در صورتی که نمیتوانید تصویری شفاف و خوانا برای ما ارسال نمایید، شماره 16 رقمی کارت اعتباری خود را به صورت دستی در قسمت تصفیه حساب ثبت نمایید. دقت داشته باشید که نام صاحب کارت اعتباری باید با نام صاحب حساب کاربری در ترابر.نت یکسان باشد."
در سیستم ترابر نت واریز از طریق واریز به کارت اعتباری بانکی می باشد و داشتن شماره عابر بانک برای انتقال وجوه مالی اجباری می باشد.
"تا 24 ساعت کاری بعد از ثبت درخواست تصفیه حساب شما به میزان تعیین شما پول به کارت اعتباری شما واریز خواهد گردید و در صورتی که شما سیستم اطلاع رسانی پیامکی بانکی خود را فعال کرده باشید پیامک آن برای شما ارسال خواهد شد. واریزهای ترابر.نت از طریق شماره کارت و یا حساب بانک ملت با شماره 4567-****-****-**** میباشد."
این امر یک امر اختیاری برای صاحب بار محسوب می شود و اجباری برای صاحب بار نمی باشد پس در کمال ادب تقاضا شود.
برای اینکه سیستم به درستی کار کند و دارندگان بار بر سر سفارش و تفاهمشان با شما باشند ما 30% از کرایه حمل را به صورت پیش کرایه دریافت می کنیم که به صورت امانت در نزد ما خواهد بود که بعد از انجام کار و تایید صاحب کالا مبنی بر دریافت صحیح بار و درخواست تصقیه شما به حسابتان واریز می گردد. 70% باقیمانده کرایه حمل به صورت پس کرایه خواهد بود که شما هنگام تحویل بار از کارفرما به صورت مستقیم دریافت خواهید کرد.
موارد فاکتور عبارتند از: کرایه حمل محموله، بسته بندی، لیفتراک، جرثقیل، کارگر، باسکول، پایانه، کارمزد صدور بارنامه، حق بیمه، خدمات ردیابی موبایلی، هزینه های دیگر، مالیات بر ارزش افزوده، تخفیف
در قسمت «اطلاعات قرارداد»، با کلیک بر روی دکمهٔ «مشاهده اطلاعات قرارداد» می‌توانید اطلاعاتی را که در طی ثبت‌نام به عنوان دارنده ناوگان و راننده در قرارداد با ترابر.نت وارد کرده‌اید، مشاهده و یا ویرایش کنید. این اطلاعات برای انجام امور تصفیه‌حساب و احراز هویت رانندگان دریافت می‌شود و باید با دقت وارد شوند.
"""بارنامه"" اوراق بهاداری است که از طرف موسسه حمل و نقل صادر و مشخصات کالا و نام و آدرس گیرنده و فرستنده کالا و میزان کرایه و مشخصات تعداد و وزن کالا در آن قید میگردد. شما میتوانید بارنامه حمل بارهای مورد توافق در ترابر.نت را از دفاتر ترابر.نت در شهرهای مختلف که به شما اعلام میشود و یا در قسمت تماس با ما میباشد دریافت نمایید."
"اضافه بها بابت اضافه وزن و ارتفاع مازاد دارندگان ناوگان بیشتر اوقات محموله را مجددا وزن و اندازه گیری میکنند. آنها میخواهند مطمئن شوند که اطلاعات ثبت شده توسط شما با محموله مطابقت دارد و یا خیر و در صورت مغاییرت شما ملزم به پرداخت اضافه بها خواهید شد. این دلیلی ایست که شما باید اطلاعات دقیقی از محموله خود در قسمت ثبت بار ارسال نمایید. شما میتوانید از طریق کلید ویرایش اطلاعات محموله، اطلاعات محموله را به روز رسانی فرمایید و یا از طریق ایمیل پشتیبانی با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا مطمئن گردید که همه چیز به درستی ثبت شده است. کلید موفقیت ایجاد یک درخواست حمل، ثبت محموله با اطلاعات دقیق و شفاف و مدارک و تصاویر میباشد. sos@taraabar.net اطلاعات و مدارک زیر را تا آنجایی که امکان دارد تهیه کنید: کپی فاکتور خرید، برگه انبار، اطلاعات وزن و ابعاد، تصاویر محموله از زوایای مختلف، برگه اطلاعات محموله، کاتالوگ محصول، نشانی سایت محصولات با ابعاد و وزن و تصویر. دارندگان بار میبایست مستندات مورد نیاز برای وزن کشی و اندازه گیری مجدد ارایه دهند، این اطلاعات میتواند شامل مشخصات محصولات و یا برگه کاتالوگ و یا برگه بسته بندی و انبار باشد. وقتی لیست اصلاحات تهیه شد، لطفا به قلم کالای مربوطه ثبت شده ارجاع دهید. اگر برای ورود به محل بارگیری و یا تخلیه بار از رانندگان درخواست ورودیه و یا عوارض شود، رانندگان میتوانند به همان میزان از شما درخواست اضافه بها نمایند. البته این در حالتی اتفاق خواهد افتاد که شما در هنگام ثبت بار مکان بارگیری و تخلیه را اعلام نکرده باشید. در صورتی که به اضافه بهای دریافتی اعتراض دارید لطفا مستندات مربوطه را در قالب فایلPDF برای ما به ادرس ایمیل sos@taraabar.net ارسال فرمایید. ما با رانندگان مذاکره خواهیم کرد ولی هیچ تضمینی برای حذف و باز پسگیری اضافه بها نیست. توجه داشته باشید ترابر.نت علاقه ای به دریافت هیچ نوع اضافه بهایی ندارد. ما علاقه مندیم که همه محموله ها با همان قیمت توافق شده به طور موفقیت آمیز جابجا شوند."
"رانندگانی که ما با آنها همکاری میکنیم سخت تلاش میکنند که وسایل نقلیه خود را تمیز و سالم نگه بدارند. اگر کالا و بار شما دارای نشتی و فضولاتی باشد و یا اینکه مکان های بارگیری و تخلیه شما منجر به کثیف شدن کامیون رانندگان شود، آنها میتوانند هزینه ای مابین 50 تا 100 هزار تومان برای کارواش و نظافت از شما دریافت نمایند."
اگر در حین حمل برای کامیون رانندگان خسارتی وارد شود دارندگان ناوگان و دارندگان بار میبایست بر اساس قوانین و نظرات کارشناسان شرکت های بیمه گر بیمه های مسئولیت دارندگان کالا و یا بدنه خودرو دارندگان ناوگان با یکدیگر به توافق برسند و مشکل پیش آمده را حل و فصل نمایند.
"سامانه پرداخت امن ترابر.نت با ایفای نقش داوری در فرآیند خرید و فروش اینترنتی، يک خريد (و فروش) اينترنتی مطمئن را برايتان به ارمغان می آورد. هنگامی که برای داد و ستد اینترنتی از این سامانه استفاده می کنید، با وجود این که طرف مقابل خود را نمی بینید، مطمئن خواهید بود که در صورتی که به تعهدات خود عمل کنید، به خواسته خود خواهید رسید. به این ترتیب، پرداخت امن ترابر.نت راحتی، سرعت و ساير مزايای خرید و فروش اینترنتی را با اطمینان و امنیت خرید و فروش معمولی ادغام می کند. حمايت های سامانه پرداخت امن ترابر.نت مختص خريدار (يا فروشنده) نيست. ترابرونت به هر دو طرف معامله تضمين می دهد که در صورتی که به تعهدات خود عمل کنند، از آن ها در برابر سوء استفاده های احتمالی محافظت می شود؛ در صورتی که خريدار خدمات حمل و نقل مطابق موارد مندرج در فاکتور فروش را در زمان مقرر دريافت نکند، پیش کرایه دریافت شده به او بازگردانده می شود. در صورتی که رانندگان نيز به دليل کوتاهی خريدار متحمل هزينه هايی شود، اين هزينه ها نیز از محل پیش کرایه دریافتی پوشش داده می شوند. اين خدمات به طور رايگان به رانندگان و دارندگان کالا ارائه می شود. بعد از عضويت در ترابر.نت به هر عضو يک صفحه اختصاصی در سايت سامانه اختصاص داده می شود. اعضای سامانه می توانند از طريق اين صفحه اختصاصی وضعيت خريدها (فروش ها)ی خود را مشاهده و در صورت نياز پی گيری های لازم را انجام دهند."
در صفحه کاربری خود در قسمت ورود شماره کارت بانکی عابر بانک مورد نظر خود را ثبت نموده و برای ترابر شماره عابر بانکی که در صفحه کاربری شما می باشد مورد تایید می باشد.
با استفاده از تمامی کارت های بانک ها عملیات انتقال پول قابل انجام می باشد
"کاربران محترم سایت ترابر.نت می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با کارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید. 1) شماره 16 رقمی کارت این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است. 2) رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید. 3) کد CVV2 این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است. 4) تاریخ انقضا تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید."
شما باید بعد از ورود به حساب کاربری خود در قسمت حساب داشبرد خود کارت بانکی ای که به نام خود شماست و تمایل به دریافت حق الزحمه های خود هستید را در آنجا ثبت نمایید. شما میتوانید شماره کارت و تاریخ انقضای آن را درج نمایید و یا با استفاده از دوربین موبایل خود از کارت بانکی ای که تمایل دارید کرایه حمل های خود را در آن دریافت کنید عکس گرفته و ارسال نمایید.
"علاوه بر سابقه ، تجربه و محتوای غنی وب سایت ترابر.نت، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت ترابر.نت با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید. استفاده شرکت ها و سازمان های معتبر از خدمات و سامانه ترابر.نت خود نشان از اعتبار و ارایه خدمات با کیفیت و مطمئن ترابر.نت میباشد. بنابراین با خیال آسوده سفارش خود را ثبت کنید و از خدمات منحصر به فرد ترابر.نت استفاده کنید."
"امیدواریم شما راننده محترم در انجام حمل محموله دقت و رعایت نکات ایمنی را انجام دهید و از خداوند متعال میخواهیم که شما را در پناه خود بدارد و از تصادفات و حوادث احتمالی مصون بدارد. اما خوب، زندگی چهار راه حوادث است و انسان عاقل از پیش تدبیری برای حوادث می اندیشد، یکی از این تدابیر برای شما بیمه مسئولیت کردن خود است که به وسیله آن میتوانید جبران خسارات احتمالی را بکنید. در صورتی که محموله بیمه شده باشد تا حدودی میتوان جبران خسارت های به بار آمده را جبران کرد. اما به هر حال شما به عنوان متولی حمل محموله مسئول صحت و سلامت و پاسخگویی هستید."
شما میتوانید بعد از ورود به سایت و یا نرم افزار ترابر.نت به بخش حساب در منو داشبرد مراجعه نمایید و کلیه صورت حساب ها و وضعیت دریافتی های خود را ملاحضه نمایید.
"پیش کرایه ها تا سه روز کاری طول میکشد تا در حساب شما منظور شود. اگر کماکان شما اختلافی در صورت حساب ها و یا دریافتی های خود مشاهده می کنید می توانید این موضوع را با تیم پشتیبانی ما در میان بگذارید."
"قیمت کلیه خدمات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته بندی، بیمه حمل و ... بسته به شرایط سفارش که در فاکتور اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، جداگانه محاسبه شود. در صورتی که دولت برنامه ای برای دریافت مالیات بر درامد دارندگان کامیون داشته باشد و اعلام رسمی نماید، ما عنوان شرکتی که در چهارچوب قوانین رسمی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنیم موظف به اجرای دستورالعمل های اقتصادی و قانونی هستیم."